Viktoriin "Vesi ja kliimamuutused" 

Kliimamuutuste pidurdamisele saab kaasa aidata igaüks, see on hea võimalus näidata head eeskuju oma tarbimisharjumustes, eelistades madalama süsiniku ja vee jalajäljega tooteid. Näiteks eelistada kohalikku toitu, süüa vähem liha ja vältida toidu raiskamist, muuta majapidamine säästlikuks ja kasutada kliimasõbralikku transporti. 

Keskkonnaamet kutsub kõiki 4.–9. klasside õpilasi osalema veeteemalisel veebiviktoriinil. Küsimustele saab vastata 23.–30. märtsini. Juurdepääs veebikeskkonnas küsimustele vastamiseks avatakse keskkonnaameti kodulehel 23. märtsi hommikul 8.00 ja suletakse 30. märtsil. Viktoriinist saab osa võtta nii internetiühendusega arvuti, nutitelefoni kui ka tahvelarvuti vahendusel.

VIKTORIINIKS VALMISTUDES VAATA ÜLE TEEMAD:

·         Miks kliima soojeneb?

·         Millised on kliimasoojenemise tagajärjed?

·         Mida saab igaüks teha kliimamuutuste leevendamiseks?


Kõigi osalejate vahel loositakse välja auhinnad. Auhindadeks on termotopsid, rahvusparkide logoga torusallid ja pilliroost joogikõrred!

22. märtsil tähistatakse ÜRO eestvedamisel rahvusvahelist veepäeva, mille eesmärk on pöörata tähelepanu olulistele veeprobleemidele kogu maailmas. Tänavu on fookuses vesi ja kliimamuutused, need kaks on lahutamatult seotud. Sood, märgalad, taimkattega pinnas, metsad ja ookeanid kaitsevad kliimamuutuste eest, sest aitavad süsihappegaasi siduda. Läbimõeldud veekasutus aitab vähendada üleujutusi, põuda, veenappust ja reostust ning samuti vähendada kasvuhoonegaase.