Sa oled siin

Vormsi maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaministri 18.03.2020. a käskkirjaga nr 124 algatati Vormsi maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Eelnõu, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda avaliku väljapaneku ajal 07.12.2020 kuni 24.01.2021 Keskkonnaameti veebilehel siinse teate allosas, Keskkonnaameti Haapsalu kontoris (Lahe tn 8) ja Vormsi vallamajas. 

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema avalikustatud kaitse-eeskirja menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited määruse eelnõu kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Lahe tn 8 Haapsalu 90503) hiljemalt 24.01.2021.

Arvestades COVID-19 pandeemilist levikuvõimet ja soovitatud ettevaatusabinõusid, teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata. Eelistame suhelda sidevahendeid kasutades, vajadusel lepime kokku individuaalse kohtumise või arutelu veebi teel. Oma soovist palume teatada hiljemalt 24.01.2021. 

Kui nimetatud tähtajaks ei ole määruse eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumite vahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2021. aasta teisel poolel. Pärast määruse jõustumist tehakse Euroopa Komisjonile ettepanek Väinamere loodusala piiri muutmiseks, et viia see vastavusse maastikukaitseala ja hoiuala piiriga.

Lisainfo: Elle Puurmann, 517 4811, elle.puurmann@keskkonnaamet.ee.

Kaitse-eeskirja eelnõu (507.55 KB, PDF)

Seletuskiri (746.96 KB, PDF)

Kaardid:

Vormsi maastikukaitseala 1 (6.39 MB, PDF)

Vormsi maastikukaitseala 2 (4.8 MB, PDF)

Väinamere hoiuala 1 (3.81 MB, PDF)

Väinamere hoiuala 2 (8.24 MB, PDF)

Väinamere hoiuala 3 (2.61 MB, PDF)

Saxby tuletorn ja loomets Vormsi maastikukaitsealal. Fotod: Risto Sauso


 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.