Sa oled siin

Vormsi maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaamet teatab, et kavas on muuta Vormsi maastikukaitseala kaitse-eesmärke, kaitsekorda ja tsoneeringut. Seoses välispiiri muutmisega muudetakse ka Väinamere hoiuala piire. Võrreldes ala kaitse alla võtmise ajaga, on nüüdseks saadud uusi teadmisi kaitseala loodusväärtustest ja muudatused on vajalikud loodusväärtuste kaitse tõhustamiseks, eelkõige metsaelupaikade ning I ja II kaitsekategooria liikide kasvupaikade pikaajaliseks säilimiseks, samuti rändveelindude koondumispaikade kaitseks.

Keskkonnaametis on ette valmistatud Vormsi maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise väljatöötamise kavatsus, millega saab tutvuda teate allosas, Keskkonnaameti Haapsalu kontoris ja Vormsi vallamajas.

Ootame põhjendatud ettepanekuid väljatöötamise kavatsuse kohta hiljemalt 31.05.2019 aadressil Kiltsi tee 10 Haapsalu 90403 või info@keskkonnaamet.ee. Avalik arutelu toimub 14.06.2019 kell 11.30 ja 27.07.2019 kell 14.00 Vormsi rahvamajas.

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus keskkonnaministrile kaitse-eeskirja muutmise menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avaliku väljapaneku perioodil, mis eeldatavasti toimub järgmise aasta esimeses pooles.

Lisainfo: Elle Puurmann, 472 9430, elle.puurmann@keskkonnaamet.ee.

Väljatöötamise kavatsus (3.57 MB, PDF)

Vormsi maastikukaitseala. Fotod: Risto Sauso

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.