Sa oled siin

Kiirgusseire tuvastas õhus väga väikeses koguses tuumaosakesi

Kaardil on isotoobileidude esmane võimalik levikukaart. Allikas: Tuumarelvakatsetuste üdise keelustamise lepingu organisatsiooni ettevalmistav komisjon CTBTO
Isotoobileidude esmane võimalik levikukaart. Allikas: CTBTO

Keskkonnaameti Harku kiirgusseirejaamas tuvastati välisõhus väga väikeses koguses tseesiumi (Cs-137 ja Cs-134), koobalti (Co-60) ja ruteeniumi (Ru-103) isotoope.

Keskkonnaameti kiirgusosakonna nõunik Teet Koitjärve sõnul on mõõdetud isotoopide kogused on ülimalt väikesed ja mõõdetavad vaid laboritingimustes. Osakesed leiti Harku kiirgusseirejaama 14.-21.06.2020. a filtrite analüüsimisel. „Sellised kogused ei kujuta ohtu inimese tervisele,“ kinnitas Koitjärv ja ütles, et kiirgusjärelevalve toimib Eestis ööpäevaringselt.

Keskkonnaametil ei ole teada isotoopide päritolu. Samu isotoope on leitud ka Soome ja Rootsi välisõhus. Tuumarelvakatsetuste üdise keelustamise lepingu organisatsiooni ettevalmistav komisjon (CTBTO) on avaldanud ka isotoobileidude esmase võimaliku leviku kaardi. 

Teet Koitjärv
Keskkonnaameti kiirgusosakonna nõunik
teet.koitjarv@keskkonnaamet.ee
5345 7268

Kristina Kurm
Keskkonnaameti kommunikatsioonijuht
kristina.kurm@keskkonnaamet.ee

5331 5313

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.