Sa oled siin

Endla looduskaitseala kaitse-eeskirja ja tsoneeringu muutmise väljatöötamise kavatsus

Keskkonnaamet teatab, et on välja töötamas Endla looduskaitseala kaitsekorra uuendamise määruse eelnõud (s.t. kavandamisel on kaitse-eeskirja uuendamine).

Kavandame uuendada kaitseala kaitsekorda, täpsustatada kaitse eesmärke ning korrigeerida kaitseala välispiiri ja tsoneeringut väärtustest lähtuvalt.

Endla looduskaitsealale koostati aastateks 2015-2024 kaitsekorralduskava, mille ühe tegevusena on ära toodud kaitse-eeskirja uuendamine. Tsoneeringut muudetakse ka laane-, salu- ja soovikumetsade range kaitse tagamiseks, sest neid on seni ebapiisavalt kaitstud.

Ootame põhjendatud parandusettepanekuid ning vastuväiteid Endla looduskaitseala kaitse-eeskirja ja tsoneeringu muutmise väljatöötamise kavatsuse kohta kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole (info@keskkonnaamet.ee või Aia 2, Jõgeva) hiljemalt 03.12.2019.

Väljatöötamise kavatsust tutvustav avalik koosolek toimub 19.11.2019 kell 15.00 Koeru Kultuurimaja väikeses saalis (Paide tee 3, Koeru alevik).

Kui Te hiljemalt 03.12.2019.a ei ole parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et olete planeeritavate piiri ja kaitsekorra muudatustega nõus.

Peale 03.12.2019 täiendame väljatöötamise kavatsust vastavalt laekunud ettepanekutele ning edastame selle Keskkonnaministeeriumisse määruse eelnõu menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avalikustamise perioodil.

Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Lisainfo: Maarja Annuk (maarja.annuk@keskkonnaamet.ee, 776 2424)

 

Materjalid:

Väljatöötamise kavatsusega saate tutvuda SIIN (5.83 MB, PDF)

Planeeritavate piiri ja tsoneeringu muudatustega saate tutvuda SIIN (354.63 KB, JPG) ja SIIN (interaktiivne kaart, Google Maps)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.