Kaevandamisluba

Maavara kaevandamise loa annab Keskkonnaamet.

Keskkonnaametilt kaevandamisloa saamiseks tuleb esitada taotlus (taotlus (18.76 KB, DOCX)) paberil (eelistatult 1 eksemplaris) ja elektroonselt ning tasuda riigilõiv 500 eurot. Kui taotluses on puuduseid, siis informeeritakse sellest taotlejat ning antakse aega puuduste kõrvaldamiseks. Vajadusel algatab Keskkonnaamet keskkonnamõjude hindamise. Kui ühele alale on esitatud mitu taotlust, siis toimub enampakkumine. Taotluse menetluse käigus küsitakse arvamusi mitmetelt institutsioonidelt – kohalik omavalitsus, maavarade komisjon jm asjassepuutuvad osapooled. Lisaks toimub alati ka avalikustamine. Loa saamisest/ mitte saamisest informeeritakse taotlejat kirja teel.

Loa muutmise protsess on sarnane loa saamisega – tuleb esitada taotlus ja tasuda riigilõiv 500 eurot.

Loa ümberregistreerimiseks tuleb esitada avaldus ja tasuda riigilõiv 50 eurot.

NB! Kaevandamisloa omaja on kohustatud esitama Keskkonnaametile kord kvartalis maavara kaevandamisõiguse tasu deklaratsiooni ja maavaravaru kaevandamise mahu aruande (aruande vorm 1 (79.5 KB, DOC)).

Kaevandamisloa omaja on kohustatud esitama kaevandamisloa andjale markšeiderimõõdistamise andmete alusel koostatud aruande kaevandatud maa ja selle korrastamise kohta  markšeiderimõõdistamise toimumise kvartalile järgnevas kvartalis koos kaevandamismahu aruandega (aruande vorm (39 KB, DOC) 2) .

Kaevandamisloa omanik on kohustatud maavaravaru kaevandamisega maa korrastama projekti alusel, mille tingimused väljastab ja rakendamiseks annab nõusoleku Keskkonnaamet.

Tutvu loa omaniku meelespeaga.

Liivakarjääris kaevandamine. Foto: Martin Nurme

Liivakarjääris kaevandamine. Foto: Martin Nurme

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.