Jäätmete riikidevahelise veo luba

Jäätmeid veetakse üle riigipiiri kooskõlas Eesti Vabariigi suhtes jõustunud välislepingutega ning Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määruses nr 1013/2006/EÜ jäätmesaadetiste kohta sätestatud korras. Ohtlikke jäätmeid ja välislepinguga reguleeritavaid jäätmeid võib sisse, välja ja läbi vedada määruses nr 1013/2006/EÜ sätestatud korras väljaantud jäätmete riikidevahelise veo loa alusel.

Nõusoleku Eesti Vabariiki kontrollitavate jäätmete sisse-, välja- ja läbiveoks annab Keskkonnaamet. Selleks, et saada luba kontrollitavate jäätmete väljaveoks tuleb esitada taotlus/teatis.

Jäätmeveo loa taotluse läbivaatamise eest tuleb tasuda riigilõivu 220 eurot.

Keskkonnaametis väljaantud jäätmete riikidevaheliste veolubade nimekiri on leitav siit (567.58 KB, PDF), andmed on 31.08.2020 seisuga.

Määruse 1013/2006 artikli 50 lõike 2a kohaselt koostab iga liikmesriik tema geograafilist territooriumit hõlmava kava jäätmesaadetistega seotud käitluskohtade, ettevõtjate, vahendajate ja edasimüüjate ning teostatava taaskasutamise või kõrvaldamise kontrollide jaoks. Kontrollikava (498.79 KB, PDF) on koostatud Keskkonnainspektsiooni ning Maksu- ja Tolliameti poolt.
 

Kontrollitavate jäätmesaadetiste saatedokumendid Lisa IB edastamiseks Keskkonnaametile palume kasutada e-posti aadressi movementdocuments@keskkonnaamet.ee.

Mittekontrollitavate jäätmesaadetiste saatedokumendi Lisa VII edastamiseks Keskkonnaametile palume kasutada aadressi annexVII@keskkonnaamet.ee.

 

Abimaterjalid

Kas teadsid, et

 

 

Tagasiside

Kui Teil on ettepanekuid, häid sõnu või kriitikat seoses antud teenusega, siis palume anda tagasisidet.

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.