Language switcher

Jäätmete riikidevahelise veo luba

Jäätmeid veetakse üle riigipiiri kooskõlas Eesti Vabariigi suhtes jõustunud välislepingutega ning Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määruses 1013/2006/EÜ jäätmesaadetiste kohta sätestatud korras. Ohtlikke jäätmeid ja välislepinguga reguleeritavaid jäätmeid võib sisse, välja ja läbi vedada Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määruses 1013/2006/EÜ sätestatud korras väljaantud jäätmete riikidevahelise veo loa alusel. Loa saamiseks tuleb Keskkonnaametile esitada taotlus.

Määruse 1013/2006 artikli 50 lõike 2a kohaselt koostab iga liikmesriik tema geograafilist territooriumit hõlmava kava jäätmesaadetistega seotud käitluskohtade, ettevõtjate, vahendajate ja edasimüüjate ning teostatava taaskasutamise või kõrvaldamise kontrollide jaoks. Kontrollikava (498.79 KB, PDF) on koostatud Keskkonnainspektsiooni ning Maksu- ja Tolliameti poolt koostöös Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnaametiga.

Alates 01.01.2016 kehtivad uued riigilõivu määrad.
Jäätmeveo loa taotluse läbivaatamise eest tuleb tasuda riigilõivu 200 eurot.

Keskkonnaametis väljaantud jäätmete riikidevaheliste veolubade nimekiri (245.33 KB, PDF), andmed on 06.12.2017 seisuga.

Õigusaktid

Vormid

Juhendid

Ohtlikud jäätmed

Ohtlike ja muude jäätmete rahvusvaheline vedu toimub vastavalt Baseli konventsiooni ja "Ohtlike veoste rahvusvahelise autoveo Euroopa kokkuleppe (ADR)" nõuetele. Selleks, et saada luba ohtlike jäätmete sisse-, välja- või läbiveoks, tuleb esitada taotlus/teatis vastavalt jäätmeseadusesele ning Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrusele (EÜ) nr 1013/2006 jäätmesaadetiste kohta.

Tagasiside

Kui Teil on ettepanekuid, häid sõnu või kriitikat seoses antud teenusega, siis palume anda tagasisidet.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.