Põhjavesi (kaevud)

Põhjavesi

Põhjavesi on kogu vesi, mis asub maapinna all küllastumusvööndis ning on otseses kokkupuutes pinnase või aluspõhjaga.Põhjavee moodustumine toimub läbi sademete vee infiltreerumise maapinda, kus see liigub veelademes raskusjõu toimel sügavamale kuni tuleb vastu veepide. Vesi liigub edasi ka veepidemesse, kuid liigub seal väga aeglaselt, mistõttu hakkab veepideme kohale kogunev põhjavesi mööda veeladet laiali voolama kõrgemalt madalamale.

Põhjaveevaru

Põhjaveevaru on arvutuslik põhjavee hulk, mida on võimalik kasutada nii, et oleks tagatud põhjavee hea seisundi säilimine. Põhjaveehaarde rajamisel tootlikkusega >500 m3/d tuleb eelnevalt uuringutega määrata põhjaveevaru. Täpsemat infot põhjaveevaru hindamise kohta leiab Keskkonnaministeeriumi kodulehelt.  

Puurkaevu registreerimise e-teenus

Puurkaevude ja -aukude puurijad saavad esitada rajatud puurkaevude ja -aukude andmeid elektrooniliselt Keskkonnaameti e-teenuste kaudu.
Keskkonnaamet vaatab esitatud andmed üle 10 tööpäeva jooksul. Nõuetekohaselt esitatud andmed avalikustatakse lehel VEKA  -> Puuraugud.

                                       

                                                            Allikas: Põhjavee kasutamine ja kaitse

Juhendid:

 

Lisainfo:

Ingrid Vinn

Keskkonnaameti keskkonnaosakonna vee peaspetsialist

telefon: 5101355

e-post: ingrid.vinn@keskkonnaamet.ee

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.