Vähipüük

Jõevähi püük on lubatud 1. augustist 31. augustini. Püügiks on vajalik kalastuskaart, mida saab osta Keskkonnaametist ja pilet.ee kodulehelt. Püügivahendina võib kasutada vähimõrda või vähinatta. Käega püük ei ole lubatud.

Ühele isikule antakse ühe püügipiirkonna (üldjuhul maakond, erandina ka mõni konkreetne veekogu) piires luba püüda ühe kuni viie vähipüügivahendiga kuni kolm ööpäeva, Saaremaal ühe ööpäeva. Püügivahendite ja ööpäevade arv tuleb märkida kalastuskaardi taotlusele. Üks vähipüügivahend üheks ööpäevaks maksab 3 eurot.

Jõevähile on kehtestatud alammõõt 11 cm ning sellest väiksemad isendid tuleb veekogusse tagasi lasta.

Haiguste leviku vältimiseks ei tohi püütud vähke ilma keskkonnaameti loata ümber asustada teistesse veekogudesse. Samuti tuleks püügivahendid pärast püüki desinfitseerida. Sobivaim viis selleks on mõneks tunniks päikese kätte jätmine, mis peaks haigustekitajad hävitama.

Eestis esineb kolm võõrvähiliiki: Signaalvähi puhul on üheks iseloomulikuks tunnuseks helesinine kuni valge piirkond sõra kahe haru hargnemiskohal oleva liigese ümber.signaalvähk, ogapõskne vähk ja marmorvähk. Lähemalt saab võõrliikide kohta lugeda siit (PDF). Kui tekib kahtlus, et olete püüdnud mõne neist eelpool nimetatud võõrliikidest, siis tuleks sellest teada anda Keskkonnaameti üldmeilile info@keskkonnaamet.ee. Võimalusel lisage fotod püütud isendist.

2018. aastal on vähipüük keelatud järgmises veekogudes:

  • Hiiu maakonnas on jõevähipüük keelatud kõigis veekogudes.
  • Saare maakonnas on jõevähipüük keelatud Karujärves, Põduste jões, Laugi ja Kuke peakraavis, Riksu ojas ja Riksu lahel.
  • Harju maakonnas on jõevähipüük keelatud Mustjões, Vääna jões ja Kasari jões.
  • Põlva maakonnas on keelatud jõevähipüük Lutsu jões ja Värska lahes.
  • Pärnu maakonnas on jõevähipüük Pärnu jõestikus keelatud, kaasa arvatud Pärnu vallikraavis.
  • Lääne maakonnas on jõevähipüük keelatud Kasari jões ning Vigala jões ja selle lisajõgedes.
  • Rapla maakonnas on jõevähipüük keelatud Kasari jões, Velise jões ning Vigala jões ja selle lisajõgedes.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.