Sa oled siin

Kõnnumaa maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaamet teatab, et on sisse viinud olulise muudatuse keskkonnaministri 25. septembri 2015. a käskkirjaga nr 840 algatatud ning 2015. ja 2016. a avalikustatud Vabariigi Valitsuse määruse „Kõnnumaa maastikukaitseala kaitse-eeskiri” eelnõusse.

Keskkonnaamet planeerib moodustada Kõnnumaa maastikukaitsealale jääva ajaloolis-kultuurilise väärtusega Paluküla hiiemäe ja sellel kasvavate looduslike metsakoosluste kaitseks Hiiemäe sihtkaitsevööndi. Sihtkaitsevööndis on keelatud tegevused, mis kahjustavad pinnavormi ja metsakooslusi. Samas võimaldab planeeritav kaitsekord puhke- ja spordivõimalusi pakkuva taristu hooldamist ning spordiürituste korraldamist.

Määruse eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal Keskkonnaameti Rapla (Tallinna mnt 14, Rapla linn) ja Tallinna kontorites (Viljandi mnt 16, Tallinn) ning Kehtna Vallavalitsuses (Pargi 2, Kehtna), samuti Keskkonnaameti kodulehel www.keskkonnaamet.ee (siinse teate allosas) ajavahemikul 1. maist kuni 15. maini 2018. a.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume Teid aktiivselt osalema avalikustatava määruse menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega, Teie panus on meile oluline.

Parandusettepanekud või vastuväited muudatuste kohta kaitse-eeskirjas Hiiemäe sihtkaitsevööndi osas palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Viljandi mnt 16, 11216, Tallinn) hiljemalt 15. mail 2018. aastal.

Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole kaitse-eeskirja eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited ja ettepanekud puuduvad. Määrus jõustub eeldatavasti 2018. aasta lõpul.

Lisainfo: kaitse planeerimise spetsialist Sander Laherand, 5692 7990, sander.laherand@keskkonnaamet.ee.

Materjalid:

Eelnõu (589.19 KB, PDF)

Seletuskiri (715.04 KB, PDF)

Kaart (6.67 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.