Sa oled siin

Võhandu jõe ürgoru kaitseala kaitsekorra uuendamise väljatöötamise kavatsus

Teavitame, et Keskkonnaamet on välja töötamas Võhandu jõe ürgoru kaitseala kaitsekorra uuendamise määruse eelnõu (s.t. kavandamil on kaitse-eeskirja uuendamine). Selle raames on valminud kaitse-eeskirja väljatöötamiskavatsus (edaspidi VTK), mis kirjeldab piirkonna loodusväärtusi, annab ülevaate, kuidas neid väärtusi paremini kaitsta ning millised võiksid seetõttu olla kaitseala piir ja kaitsekord.

Võhandu jõe ürgorg on uuendamata kaitsekorraga kaitseala. Kavandatava eelnõuga uuendatakse kaitseala kaitsekorda, täpsustatakse kaitse eesmärke ja korrigeeritakse piirjoone kulgemist, et see oleks paremini looduses järgitav.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ja vastuväiteid Võhandu jõe ürgoru kaitseala kaitsekorra uuendamise kohta kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole (info@keskkonnaamet.ee või Karja 17a, Võru) hiljemalt 18.10.2019.

VTK-d tutvustav avalik arutelu toimub 01. oktoobril 2019 Leevi rahvamajas kell 16.00-18.00.

Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Lisainfo: Kadri Kasuk (kadri.kasuk@keskkonnaamet.ee, 799 0908)

Lisamaterjal:

Väljatöötamise kavastus (887.81 KB, DOCX)

Võhandu piir lõunaosas (122.38 KB, PDF)

Võhandu piir põhjaosas (156.05 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.