Sa oled siin

Viljandi maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 24.07.2019. a käskkirjaga nr 1-2/19/525 on algatatud Vabariigi Valitsuse määruse „Viljandi maastikukaitseala kaitse-eeskiri“ menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Viljandi maastikukaitseala on olnud kaitse all alates aastast 1964, kui võeti kaitse alla Viljandi ürgorg maastiku üksikelemendina. 1990. aastal reorganiseeriti kaitseala kohaliku tähtsusega Viljandi ürgoru maastikukaitsealaks. 1992. aastal moodustati olemasoleva kaitseala baasil Viljandi maastikukaitseala. Kehtiv Viljandi maastikukaitseala välispiir ja kaitse-eeskiri on kinnitatud Vabariigi Valitsuse 17. juuni 1997. a. määrusega nr 121.

Vabariigi Valitsuse korraldusega 05. august 2004 nr 615 arvati Viljandi maastikukaitsealal asuv Viljandi järv aastal 2004 Natura loodusalaks (Viljandi loodusala), et kaitsta elupaigatüüpi rohketoitelised järved (3150) ning liikide harilik vingerjas (Misgurnus fossilis) ja saarmas (Lutra lutra) isendite elupaiku. Praegusel hetkel ei kajastu kaitseala kaitsekorras see, et kaitsealal asuvad loodusdirektiivi elupaigad.

Viljandi maastikukaitseala on uuendamata kaitsekorraga kaitseala. Kavandatava eelnõuga uuendatakse kaitseala kaitsekorda, täpsustatakse kaitse eesmärke ja korrigeeritakse piirijoone kulgemist vastavalt looduslikele piirimärkidele.

Viljandi maastikukaitseala kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal ajavahemikus 25.05.2020 kuni 15.06.2020. Määruse eelnõuga ja seletuskirjaga saab tutvuda Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee. Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole e-posti aadressil info@keskkonnaamet.ee hiljemalt 15.06.2020. Kui nimetatud tähtajaks ei ole eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2020. aasta talvel.

Lisainfo: Meelis Suurkask, 516 4997, meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee

Määruse eelnõu (130.62 KB, PDF)

Seletuskiri (238.81 KB, PDF)

Kaart (612.41 KB, JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.