Sa oled siin

Varbola vanade rannamoodustiste maastikukaitseala kaitse-eeskirja väljatöötamise kavatsus

Keskkonnaamet teatab, et on välja töötamas Varbola vanade rannamoodustiste maastikukaitseala kaitse-eeskirja määruse eelnõud, et kaasajastada ala kaitsekorda ja muuta välispiiri.

Varbola vanade rannamoodustiste kaitseala asub Rapla maakonnas Märjamaa vallas Põlli ja Risu-Suurküla külas. Varbola vanade rannamoodustiste kaitseala on kaitse all 1973. aastast, riikliku kaitse alla võeti ala 1981. aastal. Kaitseala eesmärgiks on maastiku kaitse koos sellel esinevate kaitsealuste liikide, üksikobjektide, metsade ja poollooduslike kooslustega.

Kavandatava kaitsekorra puhul jääks kaitseala jätkuvalt piiranguvööndisse, moodustatakse kaks vööndit – Varbola linnuse piiranguvöönd ja Varbola rannamoodustiste piiranguvöönd. Kaitsekorra osas täpsustatakse peamiselt ehitustegevuse, metsanduse ja rahvaüritustega seotud sätteid.

Väljatöötamise kavatsusega (edaspidi ka VTK) saab tutvuda 24. augustist – 13. septembrini 2020. a ka Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee. Ühtlasi, kuna jätkuvalt on olemas koroonaviiruse haiguse COVID-19 risk, teeme ettepaneku esmalt asja arutada kirjalikult. Kui siiski on soov avalikuks aruteluks, siis palume ettepanek teha koos konkreetsete teemapüstitustega. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Põhjendatud parandusettepanekud ja vastuväited Varbola vanade rannamoodustiste maastikukaitseala kaitse-eeskirja VTK kohta esitada kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole (info@keskkonnaamet.ee või Aleksandri 14, Tartu) hiljemalt 13.09.2020.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole väljatöötamise kavatsuse kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus 2020. aasta sügisel keskkonnaministrile määruse eelnõu menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetlusele järgneval avalikustamise perioodil.

Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Lisainfo: Kristel Tatsi (kristel.tatsi@keskkonnaamet.ee, 528 9690)

Väljatöötamise kavatsusega saate tutvuda SIIN (1.23 MB, PDF)

 

 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.