Sa oled siin

Vanaõue (Navesti) maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 7.12.2018. a käskkirjaga nr 1-2/18/902 on algatatud Vabariigi Valitsuse määruse „Navesti maastikukaitseala kaitse-eeskiri“ menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet. Eelnõukohase määrusega muudetakse olemasoleva maastikukaitseala kaitse-eesmärke ja kaitsekorda, korrigeeritakse kaitseala välispiiri ning Kohanimenõukogu ettepanekul nimetatakse kaitseala ümber Vanaõue maastikukaitsealaks.

Määruse eelnõu oli avalikul arutelul ajavahemikus 21. oktoobrist kuni 10. novembrini 2019. a. Eelnõu avalikul arutelul saabus mitu kaitse-eesmärkide ja kaitsekorra muudatusettepanekut. Saabunud ettepanekute alusel muudetakse kaitseala kaitse-eesmärke nii, et kaitse-eesmärkide hulka lisatakse kaitsealuse linnuliigi metsise (Tetrao urogallus) ja taimeliigi kevad-ristmadara (Cruciata glabra) ning nende elupaikade kaitse.

Seoses metsise seadmisega kaitseala kaitse-eesmärgiks muudetakse ka metsade majandamise korda. Endise 5 ha turberaie asemel lubatakse nüüd kaitseala valitseja nõusolekul teha Vanaõue piiranguvööndis  aegjärgset ja häilraiet kuni 2 ha suuruse langina.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole (Paala tee 4, Viljandi või info@keskkonnaamet.ee) hiljemalt 26. oktoober 2020. Kui nimetatud tähtajaks ei ole eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2021. aasta esimesel poolaastal.

Lisainfo: Meelis Suurkask, 516 4997, meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee

Määrus (41.44 KB, DOCX)

Seletuskiri (73.26 KB, DOCX)

Kaart (395 KB, JPG)

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.