Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Võrtsjärve hoiuala piiri korrigeerimise

Vabariigi Valitsuse 14.11.2019 määrusega nr 88 korrigeeriti Võrtsjärve hoiualapiir Tartu ja Viljandi maakonnas. Hoiuala piiri muudatus ja kahe vana kaitsekorraga ala hoiualaga liitmine jõustub 29.11.2019.

Võrtsjärve hoiuala piiride muutmine on vajalik vana kaitsekorraga alade Tamme paljandi ja Trepimäe kaitsekorra ajakohastamise ja piiride korrigeerimise tõttu ning seetõttu, et on täpsustatud ETAKi kaldajoont. Võrtsjärve hoiualaga liidetakse Tamme paljand 10,47 ha ulatuses ning ala kaitse-eesmärgiks lisataks elupaigatüübi liivakivipaljandid (8220) kaitse, ja Trepimägi 3,8 ha ulatuses. Trepimäest liidetakse hoiualale lai roostikuala, kus pesitsevad mitmed kaitsealused linnuliigid. Mõlemad vana kaitsekorraga alad arvatakse keskkonnaregistrist eraldiseisvate kaitsealuste loodusobjektidena kaitse alt välja.

Küsimuste tekkimisel või konkreetsete käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Marica-Maris Paju (tel. 5336 5805,
e-kiri: maris.paju@keskkonnaamet.ee).

Võrtsjärve hoiuala on Eesti jaoks oluline väärtuse, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:

Määrus (36.48 KB, DOCX)

Seletuskiri (63.53 KB, DOCX)

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.