Sa oled siin

Vabariigi valitsus kinnitas Varesemägede maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi valitsus kinnitas 19.12.2019 määrusega nr 111 Varesemägede maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 31.12.2019, 5 ning see jõustub 10.01.2019. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Varesemägede maastikukaitseala asub Viljandi maakonnas Viljandi vallas Taari külas. Kaitseala pindala on 25,5 ha. Varesemägede maastikukaitseala loodi 1964 aastal. Muudetakse 1998. aastal kinnitatud kaitseala piire ja kaitsekorda. Peamised muudatused kaitsekorras on muudatused metsade majandamise korraldamisel ja välispiiri kulgemise täpsustamine.

Varesemägede maastikukaitseala eesmärk on kaitsta, säilitada ja tutvustada piirkonnale iseloomulikku maastikku, lavaoosi omapärast pinnavormi ja looduse mitmekesisust, aidata kaasa säästva puhkemajanduse ja elukeskkonna arengule ning tasakaalustatud keskkonnakasutusele. Varesemäed asuvad Tääksi-Välgita-Kehklase ürgoru suudmes, selle liitumiskohas Tänassilma ürgoruga. Oosi suhteline kõrgus on ca 25 meetrit ning kõrgema tipu absoluutkõrgus küünib 78 meetri. Varesemäed on olnud aegade jooksul populaarne sportimis ja vabaaja veetmise koht. Valdavalt on Varesemäed kaetud metsakooslustega, mida liigestavad võsastuvad endised heinamaad.

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Meelis Suurkask (tel 516 4997, e- post meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee).

Varesemägede maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:

Määrus (1.55 MB, PDF)

Seletuskiri (161.01 KB, PDF)

Kaart (451.77 KB, PDF)

    Varesemägede maastikukaitseala. Foto Meelis Suurkask

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.