Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Pirita maastikukaitseala kaitse-eeskirja muudatuse

Vabariigi Valitsuse 25.04.2019 määrusega nr 40 kinnitati Pirita jõeoru maastikukaitseala kaitse-eeskirja muudatus, mis jõustub 10.05.2019. Määruse ja selle seletuskirjaga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala paikneb Tallinnas Pirita ja Lasnamäe linnaosas ning Harju maakonnas Jõelähtme vallas Iru külas. Ala on olnud osaliselt kaitse all alates 1957. aastast maastikulise keelualana Pirita jõe alamjooksu org, maastikukaitseala moodustati 2005. aastal. Kaitse-eeskirjas muudeti maastikukaitseala ühe piiranguvööndi, Botaanikaaia piiranguvööndi ehituspiirangut (§ 7 lõige 2 punkt 4), et võimaldada ehitada Tallinna Botaanikaaia arendamiseks ja tegevuse jätkamiseks vajalikke ehitisi.

Maastikukaitseala põhieesmärk on Pirita jõeoru, sealsete terrasside, paljandite ja taimekoosluste ning metsade, elupaigatüüpide ja liikide elupaikade kaitse. Lisaks  kaitseala loodusväärtustele säilitatakse botaanikaaia taimekogudes haruldasi ja hävimisohus liike ja uuritakse haruldaste taimeliikide populatsioonide ökoloogilise taastamise võimalusi.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga või paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Imbi Mets (telefon 329 5543, e-post imbi.mets@keskkonnaamet.ee).

Pirita jõeoru maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate loodusväärtusi hoida!

Määrus 

Seletuskiri (PDF)

Muudetud Pirita maastikukaitseala kaitse-eeskiri (98.13 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.