Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Paadenurme looduskaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsuse 26. märtsi 2020. a määrusega nr 23 kinnitati Paadenurme looduskaitseala kaitse-eeskiri. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 31.03.2020, 8 ning see jõustub 10. aprillil 2020. a. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala asub Lääne-Viru maakonnas Vinni vallas Kaasiksaare külas, Ida-Viru maakonnas Alutaguse vallas Peressaare külas ning Jõgeva maakonnas Mustvee vallas Kiissa ja Paadenurme külas. Ühtlasi asub kaitseala Natura 2000 võrgustikku kuuluval Tudusoo loodus- ja linnualal. Paadenurme looduskaitseala loodi 1992. aastal. Muudetakse 1997. aastal kinnitatud kaitseala piire ja kaitsekorda.

Paadenurme looduskaitseala pindala on 419,5 ha ning seal kaitstakse loodusdirektiivi esmatähtsaid elupaigatüüpe - vanu loodusmetsi (9010*), soostuvaid ja soo-lehtmetsi (9080*) ning siirdesoo- ja rabametsi (91D0*). Samuti on eesmärgiks I kategooria kaitsealuse liigi must-toonekure ja II kategooria kaitsealuse liigi metsise elupaikade kaitse. Paadenurme metsisemäng, mis kukkede arvu poolest liigitub suurte mängude hulka, on üks teineteisele lähedal asuvatest ja levikubarjäärideta elupaigalaikudest, mis kokku moodustavad liigi jaoks tuumala. Sidusatest mängudest koosnevatel tuumaladel on väga oluline roll Eesti metsisepopulatsiooni säilimisel ja taastootmisel.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist Triin Amos (5629 6403, triin.amos@keskkonnaamet.ee).

Paadenurme looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida!

Kaitse-eeskiri (377.3 KB, PDF)

Seletuskiri (500.95 KB, PDF)

Kaart (PDF)

Paadenurme looduskaitseala. Foto: Triin Amos


 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.