Sa oled siin

Vabariigi valitsus kinnitas Kullamäe maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi valitsus kinnitas 19.12.2019 määrusega nr 110 Kullamäe maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 31.12.2019, 4 ning see jõustub 10.01.2019. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kullamäe maastikukaitseala asub Viljandi maakonnas Viljandi vallas Jakobimõisa külas. Kaitseala pindala on 6,5 ha. Kullamäe maastikukaitseala loodi 1964 aastal. Muudetakse 1998. aastal kinnitatud kaitseala piire ja kaitsekorda. Peamised muudatused kaitsekorras on välispiiri korrigeerimine vastavalt uuenenud kaardimaterjalile ning muudatused metsade majandamise korraldamisel.

Kullamäe maastikukaitseala eesmärk on kaitsta ja tutvustada piirkonnale iseloomulikku maastikku, väärtuslikke metsakooslusi ja liivakivipaljandit ning kaitsta ja tutvustada elupaigatüüpe, mida loodusdirektiiv nimetab I lisas. Need on liivakivipaljandid (8220) ning okasmetsad oosidel ja moreenikuhjatistel (9060). Kullamäe maastikukaitseala asub Sakala kõrgustiku servaalal Kullamäe jõe paremal kaldal ning tegemist on metsase mäenukiga põllumajandusmaastiku keskel. Kullamäe absoluutkõrgus on 60 m. Kaitseala põhjaservas voolab Tarvastu jõgi, mis on Kullamäe nõlva kulutanud Kullamäe paljand.

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Meelis Suurkask (tel 516 4997, e- post meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee).

Kullamäe maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:

Määrus (1.66 MB, PDF)

Seletuskiri (190.85 KB, PDF)

Kaart (342.78 KB, PDF)

    Kullamäe maastikukaitseala. Foto Meelis Suurkask

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.