Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Kõnnumaa maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsuse 25.04.2019 määrusega nr 41 kinnitati Kõnnumaa maastikukaitseala kaitse-eeskiri, mis jõustub 10.05.2019. Määruse ja selle seletuskirjaga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehe vahendusel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala paikneb Rapla maakonnas Kehtna vallas Lalli, Lau, Linnaaluste, Ohekatku, Palasi ja Palukülas ning Rapla vallas Vana-Kaiu külas. Ala võeti osaliselt kaitse alla juba 1961. aastal, maastikukaitseala moodustati 2000. aastal. Uue kaitse-eeskirjaga laiendati sihtkaitsevööndi ala loodusdirektiivi metsaelupaigatüüpide ja kaitse-eesmärgiks olevate liikide kaitseks. Alaga liideti Kõrgemäe hoiuala, millest moodustati uus sihtkaitsevöönd, ning Paluküla hiiemägi tsoneeriti piiranguvööndist sihtkaitsevööndisse.

Maastikukaitseala põhieesmärk on kaitsta rabasid ning nendega piirnevaid looduslikke ja poollooduslikke kooslusi, pinnavorme ja maastikuilmet, elustiku mitmekesisust ja kaitsealuseid liike ning ajaloolis-kultuurilise väärtusega objekti.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga või paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Sander Laherand (tel 5692 7990, e-post sander.laherand@keskkonnaamet.ee).

Kõnnumaa maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate hoida kodumaa loodusväärtusi!

Kaitse-eeskiri

Seletuskiri (PDF)

Vanad loodusmetsad Kõnnumaa maastikukaitsealal. Foto: Sander Laherand

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.