Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Järveküla looduskaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsuse 14.11.2019 määrusega nr 87 moodustati Järveküla looduskaitseala ja kehtestati selle kaitse-eeskiri. Järveküla looduskaitseala kaitse-eeskiri jõustub29.11.2019.

Järveküla looduskaitseala moodustati Õhne jõe suudmeala ja Võrtsjärve hoiuala vahelise loodusliku märgalakompleksi kaitseks kahe kõrvuti asuva eritüübilise loodusobjekti (vana kaitsekorraga kaitseala ja Võrtsjärve hoiuala) ühendamisel selleks, et vähendada Võrtsjärve hoiualal, mille eesmärk on eelkõige Võrtsjärve kui veekogu ja sellega seotud liikide kaitse, maismaa koosluste (vana mets, soostuvad ja soometsad) osakaalu. Kaitseala asub Viljandi maakonnas Viljandi vallas Järveküla ja Maltsa külas. Järveküla looduskaitseala kaitse-eesmärk on kaitsta ja säilitada maismaa märgala ja sellega seotud elustiku mitmekesisust ning kaitsealuste liikide kasvukohti ja elupaiku, sh soo- ja metsakooslusi; loodusdirektiivi I lisas nimetatud elupaigatüüpe lamminiidud (6450), rabad (7110*), vanad loodusmetsad (9010*), soostuvad ja soo-lehtmetsad (9080*), siirdesoo- ja rabametsad (91D0*), ning vingerjat ja tema elupaika ning merikotka elupaiku.

Küsimuste tekkimisel või konkreetsete käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Marica-Maris Paju (tel. 5336 5805,
e-kiri: maris.paju@keskkonnaamet.ee).

Järveküla looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:

Määrus (89.59 KB, PDF)

Seletuskiri (470.1 KB, PDF)

Kaart (892.93 KB, PDF)

Järveküla looduskaitseala. Foto Marica-Maris Paju

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.