Sa oled siin

Vabariigi valitsus kinnitas Ainja maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi valitsus kinnitas 14.11.2019 määrusega nr 89 Ainja maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 19.11.2019, 8 ning see jõustub 29.11.2019. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Ainja maastikukaitseala asub Viljandi maakonnas Mulgi vallas Ainja külas. Kaitseala pindala on 112,2 ha. Ainja maastikukaitseala loodi 1964 aastal. Muudetakse 1999. aastal kinnitatud kaitseala piire ja kaitsekorda. Peamised muudatused kaitsekorras on Ainja mägede metsakoosluste tsoneerimine sihtkaitsevööndisse ning muudatused piiranguvööndi metsade majandamise korraldamisel.

Ainja maastikukaitseala eesmärk on kaitsta, säilitada ja tutvustada piirkonnale iseloomulikku maastikku, Ainja järve ja Sinejärve, Ainja mägede omapärast pinnavormi ja looduse mitmekesisust, salu- ja laanemetsa metsakooslusi, aidata kaasa säästva puhkemajanduse ja elukeskkonna arengule ning tasakaalustatud keskkonnakasutusele. Kaitseala tuumiku moodustavad Ainja järv ja Sinejärv ning Ainja järvest kirdesse jäävad Ainja mäed. Kaitsealana moodustavad need mitmekesise ja kauni ala, kus leidub nii puhkepiirkondi kui ka haruldaste taime- ja loomaliikidele kaitset pakkuvaid ning põllumajandusmaastikke tasakaalustavaid kooslusi.

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Meelis Suurkask (tel 516 4997, e- post meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee).

Ainja maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:

Määrus (85.43 KB, PDF)

Seletuskiri (290.78 KB, PDF)

Kaart (806.23 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.