Sa oled siin

Uue-Võidu maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 23.03.2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/138 on algatatud Vabariigi Valitsuse määruse „Uue-Võidu maastikukaitseala kaitse-eeskiri“ menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Uue-Võidu maastikukaitseala on olnud kaitse all alates aastast 1964, kui Viljandi Rajooni RSN Täitevkomitee 17. jaanuari 1964. a otsusega nr 1 „Looduskaitsest Viljandi rajoonisˮ võeti kohaliku tähtsusega kaitsealana kaitse alla Karula park koos järvega, mis reorganiseeriti Viljandi Maakonnavalitsuse 21. augusti 1990. a määrusega nr 296 „Loodushoiust Viljandi maakonnasˮ Karula järve järvekaitsealaks. Karula järvekaitseala kaitsekorda täpsustati Viljandi Maakonnavalitsuse 9. novembri 1992. a määrusega nr 413 „Looduskaitse korraldus Viljandi maakonnasˮ. Uue-Võidu maastikukaitseala moodustati ning välispiir ja kehtiv kaitse-eeskiri on kinnitatud Vabariigi Valitsuse 10. juuni 1998. a määrusega nr 129. „Uue-Võidu maastikukaitseala kaitse-eeskirja ja välispiiri kirjelduse kinnitamineˮ.

Uue-Võidu maastikukaitseala on uuendamata kaitsekorraga kaitseala. Kavandatava eelnõuga uuendatakse kaitseala kaitsekorda, täpsustatakse kaitse eesmärke ja korrigeeritakse piirijoone kulgemist vastavalt looduslikele piirimärkidele.

Kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal ajavahemikus 15.06.2020 kuni 12.07.2020 siinse teate allosas.

Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Ootame Teie parandusettepanekud ja vastuväited Uue-Võidu maastikukaitseala kaitsekorra uuendamise kohta kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole e-posti aadressil info@keskkonnaamet.ee hiljemalt 12.07.2020. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2021. aasta talvel.

Lisainfo: Meelis Suurkask, 516 4997, meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee

Määruse eelnõu (136.08 KB, PDF)

Seletuskiri (171.42 KB, PDF)

Kaart (411.5 KB, JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.