Sa oled siin

Veebiseminaril tutvustatakse looduse ligipääsetavaks muutmise võimalusi

Veebiseminari plakat.
EUROPARCi veebiseminari plakat.

Ligipääsetava loodusturismi arendamine on oluline, et loodusobjektide ja vaatamisväärsustega saaksid tutvuda kõik ühiskonna liikmed. Reedel, 7. mail 2021 kell 14 algaval üle-euroopalisel veebiseminaril räägitakse, kuidas loodusharidust ja loodusturismi kõigile kättesaadavaks muuta.

Seminar „Miks ja kuidas muuta loodust ligipääsetavamaks?“ toimub inglise keeles. Registreeri end tasuta seminarile EUROPARCi kodulehel.

„Liikumine ettevalmistatud matkarajal võib mõnikord olla keeruline näiteks liiga kitsa, järsu või libeda raja või laudtee tõttu. See ei puuduta mitte ainult erivajadustega inimesi, vaid ka näiteks väikelastega peresid ning seeniore. Keskkonna ja teenuste ligipääsetavaks kohandamine on oluline nii sotsiaalses kui ka majanduslikus vaates ning see toetab säästva arengu eesmärke,“ sõnas Keskkonnaameti keskkonnahariduse ja kommunikatsiooni spetsialist Margit Turb.

Veebiseminaril räägitakse looduses liikumise ja rahvusliku identiteedi seostest ning kaitsealade ligipääsetavusest kasutaja vaatepunktist. Samuti jagavad eksperdid näiteid kaasava loodushariduse ja ligipääsetavate matkaradade lahendustest. Ühe näitena tutvustatakse Keskkonnaameti uut õppevahendit Meeltekohver, mille abil saavad õpetajad ja loodusturismi ettevõtjad tutvustada loodust nägemis- ja kuulmispuudega inimestele. Meeltekohvrit saavad loodusturismi edendajad ja õpetajad Keskkonnaametilt laenutada, sellega saab lähemalt tutvuda keskkonnahariduse portaalis.

Seminari korraldavad Euroopa rahvusparkide ja looduskaitsealade föderatsioon EUROPARC ja Põhjamaade-Baltimaade sektsioon, Keskkonnaamet, Kurzeme regioon, MTÜ Lääne-Eesti Turism, Pärnu Linnavalitsus ja Metsähallitus. Seminari toetab Euroopa Regionaalarengu Fond projekti Nature Access to All raames.

Projekti Nature Access to All eesmärk on hõlbustada loodusturismi objektide ligipääsetavust Eestis, Lätis ja Soomes, et muuta need teiste seas erivajadustega inimestele kättesaadavamaks.

Lisateave:
Margit Turb
Keskkonnaameti keskkonnahariduse ja kommunikatsiooni osakonna spetsialist
margit.turb@keskkonnaamet.ee
518 6747

Andri Küüts
Keskkonnaameti avalike suhete nõunik
andri.kuuts@keskkonnaamet.ee
5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.