Sa oled siin

Taastuvenergiale üleminek saab toimuda meie tagahoovis

Keskkonnaameti keskkonnaosakonna juhataja Rein Kalle paneelil.
Keskkonnaameti keskkonnaosakonna juhataja Rein Kalle paneelil. Foto: kuvatõmmis

Taastuvenergiale üleminek ei toimu iseenesest. Selleks on vajalikud nii suured kui väikesed arendused meie tagahoovis.

Keskkonnamõju hindamist nähakse sageli takistusena, kuna see kulutab aega ja raha. Keskkonnaamet julgustab oma taastuvenergiaallikate ideid siiski ellu viima, sest väikestele jaamadele nagu maja kõrvale rajatud päikesepark pole keskkonnamõjude hindamine kohustuslik. Suure mõjuga energiatootjate arendusi – näiteks meretuuleparkide rajamist – peab aga hoolega kaaluma ja see võtabki aega.

Eesti keskkonnakasutuses pikalt käibel olnud tehnoloogiatega on meie inimesed hästi kursis. Otsuste tegemisel oskavad ametnikud kujundada asjatundlikke seisukohti. Uute tehnoloogiate kasutamise kohta, mida meie inimesed nii hästi ei tunne, on aga seisukohtade kujundamine proovikivi. „Siin tulevad meile appi teiste riikide kogemused, millest on sageli palju õppida,“ sõnas meie keskkonnaosakonna juhataja Rein Kalle keskkonnamõjude hindamise teemalisel arutelul.

Vaata 8. septembril 2020 toimunud keskkonnakonverentsi SIIN.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.