Sa oled siin

Soomaa rahvuspark tähistab 25. sünnipäeva kohvikutepäeva ja kontserdiga

Käära talus Sandra külas on avatud kohvik ja proovida saab roosimise kudumistehnikat. Foto: Sandra Urvak
Käära talus Sandra külas on avatud kohvik ja proovida saab roosimise kudumistehnikat. Foto: Sandra Urvak

Tänavu täitub veerandsada aastat Soomaa rahvuspargi loomisest ning sel puhul kutsub rahvuspark kõiki loodusesõpru endale külla.

Kõige suurejoonelisem sündmus toimub 3. juunil, kui Soomaa kogukond avab oma uksed ning kutsub hüüdlausega „Soomaalastele külla” kohtadesse, kuhu tavapäraselt ei pääse. Pühapäeval on Soomaal avatud viis erinevat kohvikut talude ja Tipu looduskooli õuedes, kus saab proovida nii maitsvaid hõrgutisi kui ka tutvuda kohaliku kultuuripärandiga läbi praktiliste töötubade. Riisal on avatud piirkonna ajalugu ja elulaadi tutvustav näitus ning sõita saab kanuuga. Sandra külas avab oma uksed põline Soomaa talu, kus saab õppida roosimise kudumistehnikat. Päev kulmineerub kell 17 Tipu looduskooli õuel algava kontserdi ja vestlusõhtuga, kus muusikat pakub ansambel Puuluup ning loodusest ja looduskultuurist kõneleb vanameister Fred Jüssi.

„Soomaad kui väga hõreda inimasustusega piirkonda tuntakse enim just oma viienda aastaaja, kevadise suurvee järgi. Põnevat avastamist leidub aga rahvuspargis ka muul ajal, seetõttu kutsumegi siinseid soid, metsi ja piirkonna kultuuripärandit avastama suve hakul,“ lausus Sandra Urvak, Soomaal tegutsev Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist.

Kontsert on kuulajatele tasuta, sündmust korraldab Keskkonnaamet koos kohaliku kogukonnaga ja toetab SA KIK. Täpsem info on leitav Soomaa rahvuspargi kodulehelt https://bit.ly/2IX7A9Z.

Lisaks kutsub Keskkonnaamet pildistama terve aasta vältel Soomaa rahvuspargi loodust ja kultuuripärandit. Fotode postitamisel autori Facebooki või Instagrami kontole palume lisada teemaviide #Soomaa. Kõik 16. märtsist kuni 19. novembrini postitatud fotod osalevad meeneloosides, mis korraldatakse mai-, augusti- ja novembrikuu lõpus. Peaauhinnaks on matk Keskkonnaameti retkejuhiga võitjale ja tema viiele kaaslasele Karula, Soomaa või Vilsandi rahvuspargis. Peaauhind loositakse välja kõigi pildistajate seast, kes märgivad foto juurde lisaks rahvuspargi teemaviitele ka #Keskkonnaamet.

Lisainfo:
Sandra Urvak
Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist
e-post: sandra.urvak@keskkonnaamet.ee
telefon: 5527726

Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
e-post: sille.ader@keskkonnaamet.ee
telefon: 5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.