Sa oled siin

Rahvusvaheline seminar kutsub pärandist ja kogukonna õigustest arutama

Palmse mõis Lahemaal. Foto: Toomas Tuul
Palmse mõis Lahemaal. Foto: Toomas Tuul

ICOMOS Eesti koostöös Keskkonnaameti, Muinsuskaitseameti, Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Ülikooli ja Oslo Ülikooli Inimõiguste Keskusega korraldab 2.-6. mail 2019 rahvusvahelise seminari "Pärand ja kogukonna õigused".

Seminaril käsitletakse, kas ja kuidas arvestatakse omanike õigusi ning kaasatakse kogukondi. Koolitajate ja esinejate seas on rahvusvahelise pärandikaitse ja õiguste tippeksperdid Eestist, Norrast, Šveitsist, Argentiinast. Koolitus hõlmab teoreetilist sissevaadet inimõiguste küsimustele, Läänemeremaade ja Iirimaa juhtumianalüüse ning objektipõhist arutelu.

„Kultuuripärandi väärtust on raske hinnata, sest sel on kogukondadele erinev tähendusväli. Kultuuripärandit kaitstes peame oskama leida tasakaalu erinevate osapoolte õiguste ja kohustuste vahel,“ ütles koolituse üks korraldajaid, ICOMOS Eesti juht Riin Alatalu.

Koolitusele on oodatud pärandi kogukondade esindajad, pärandieksperdid, ametnikud ja kraadiõppurid. Tallinnas ja Lahemaa rahvuspargis toimuv koolitus on inglise keeles. Vajalik on eelnev registreerimine, kohti on piiratud arv.

Koolituse raames toimub ka kaks avalikku seminari, kuhu on oodatud kõik huvilised.

2. mail toimub Eesti Kunstiakadeemias avalik seminar „ Pärand ja Õigused“, mis keskendub kultuuripärandi ja kogukonna õigustele teoreetilisest perspektiivist.

5. mail toimub Palmse mõisas ja Lahemaa rahvuspargi külastuskeskuses avalik seminar „Pärandikogukondade kaasamine”, mis keskendub riigi, kogukonna ja üksikisikute vahelisele koostööle ja ülesannetele pärandi haldamisel. Seminari eesmärgiks on kogukonnakeskse pärandikaitse põhimõtete praktikasse viimine. Seminar lõppeb ühise aruteluringiga.

Seminari kavaga saab tutvuda kõigi partnerite kodulehtedel, nt aadressil https://www.kaitsealad.ee/est/koolitus-parand-ja-kogukonna-oigused.

Registreeruda saab kuni 25. aprillini 2019.

Lisainfo:
Riin Alatalu, ICOMOS Eesti juht, 5119 439, riin.alatalu@artun.ee
Ave Paulus, Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist, 5332 7893, ave.paulus@keskkonnaamet.ee

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.