Sa oled siin

Osale veebiloengus „Kutsumata külalised loomade abistamisel“

Kärntõbine rebane. Kärntõbi on üks silmapaistvamaid, ent kaugeltki mitte kõige ohtlikumaid parasiitnakkusi. Foto: Jan Siimson
Kärntõbi on üks silmapaistvamaid, ent kaugeltki mitte kõige ohtlikum parasiitnakkusi. Foto: Jan Siimson

Metsloomade abistajatel tuleb arvestada parasiitide ja nakkustega, mida loomad sageli kannavad. Osale Keskkonnaameti veebiloengus esmaspäeval, 28. detsembril 2020 kell 14.00–15.30 ja saad teada, millised haigused võivad metsloomade abistamisega kaasneda.

Parasiidid ja haigused on metsloomade elus tavaline nähtus. Ka maailmas laialt levinud COVID-19 pärineb algupäraselt loomadelt – koroonaviirused on loomade hulgas liigispetsiifilised ja tavaliselt inimestele ei levi. Kui aga metsloomad on inimestega kontaktis piisavalt kaua, võivad nende haigused muteeruda ja hakata ohustama ka inimesi.

Keskkonnaameti neljandas veebiloengus räägib Veterinaar- ja Toidulaboratooriumi bakterioloogia-patoloogia osakonna juhataja Epp Moks kutsumata külalistest loomade abistamisel.

Veebiloeng kestab 45 minutit ja toimub MS Teams’i keskkonnas. Seejärel vastab Epp Moks kuulajate küsimustele, mida vestluse juht vahendab ettekandjale loenguosa järel.

Liitu veebiloenguga esmaspäeval, 28. detsembril 2020 kell 14 siin.


Lisateave:
Aimar Rakko
Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja
aimar.rakko@keskkonnaamet.ee 
5306 9104

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.