Sa oled siin

Nutikad lahendused jäätmete liigiti kogumiseks

Hans Markus Antson.
Hans Markus Antson. Foto: kuvatõmmis

Fotograaf Hans Markus Antson proovis oma väikeses korteris tekkivaid jäätmeid liigiti koguda. Vaata videost, millised nutikad lahendused tema kasutusele võttis!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaata ka põhjalikumat videot meie YouTube’i kanalil.

 

Soovitusi targaks tarbimiseks:

  • Osta vähem pakendatud toitu ja eelista korduskasutatavaid nõusid. Nii tekib vähem jäätmeid!
  • Kogu jäätmeid kodus liigiti, ainult nii on võimalik materjale uuesti ringlusse suunata ja seeläbi säilitada loodusressursse.
  • Kogu kodus liigiti vähemalt segapakendid, biolagunevad jäätmed, paber & papp, pandipakend & klaas ning segaolmejäätmed. Elektripirnid ja patareid vii poodides olevatesse kogumispunktidesse. Ravimid anna aga üle apteeki või jäätmejaama, oluline on, et neid ei lastaks kanalisatsioonist alla.

Jäätmeid liigiti kogudes on võimalik suunata need taaskasutusse ja säästa meid ümbritsevat keskkonda. Tõsta oma teadlikkust ja jaga õpitut lähedastega.

Vaata, kuhu eri liiki jäätmeid viia: www.kuhuviia.ee.
Rohkem soovitusi, kuidas vähendada jäätmete tekkimist ning korraldada jäätmete liigiti kogumist suveüritustel, leiad SIIT.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.