Sa oled siin

Noore looduskaitsja Junior Rangeri kursusele kandideerimine

2014. aastal õppisid noored looduskaitsjad Vilsandi rahvuspargis, kuidas meisterdada üht korralikku saunavihta. Foto: Maris Sepp

Keskkonnaamet korraldab 4.–6. juulil 2017 kõigis Eesti rahvusparkides noore looduskaitsja kursuse Junior Ranger 2017, mille eesmärgiks on tutvustada noortele looduskaitse põhimõtteid, probleeme ning keskkonnakaitsjate igapäevaseid tegevusi rahvuspargi näitel.

Kolmepäevase kursuse raames õpitakse tundma uusi põnevaid liike ja nende uurimismeetodeid, võetakse ette praktilisi looduskaitselisi töid, tutvutakse kohaliku kultuuripärandiga ja matkatakse looduses. Noore looduskaitsja kursused toimuvad samaaegselt Lahemaa, Vilsandi, Karula, Matsalu ja Soomaa rahvuspargis.

Ootame kursusele 6.-12. klassi õpilasi, kes elavad rahvuspargi territooriumil, on osalenud loodusteaduste viktoriinidel, aineolümpiaadidel ja/või on tõelised loodushuvilised. Kursuse maksumus on 40 eurot, millest kaetakse kursuslase toitlustus.

Kursusele kandideerimiseks saada kuni 1 A4 pikkune motivatsioonikiri hiljemalt 30. maiks Keskkonnaameti vastava rahvuspargi keskkonnahariduse spetsialistile.

Motivatsioonikirjas palume kirjutada:
kandideerija nimi, kool, klass, telefoninumber ja e-mail;
milline on Sinu side looduse ja/või kultuuripärandiga;
kas ja milline kokkupuude on Sul vastava rahvuspargiga; kui seda ei ole, siis kirjuta, miks ja mida sooviksid rohkem teada saada;
kas ja millistel loodusteemalistel konkurssidel, olümpiaadidel, võistlustel oled osalenud viimase 2 aasta jooksul ja mida see on Sulle andnud;
kui Sa oled osalenud varasemalt kursus(t)el ja/või jätkuseminari(de)l, siis kirjuta ka, mida uut oled õppinud ning kas oled neid teadmisi/oskusi saanud kasutada. Too mõni näide.

Rahvusparkide kontaktisikud:
Lahemaa rahvuspark - Kerli Kõue, kerli.koue@keskkonnaamet.ee, 5689 0442
Vilsandi rahvuspark - Maris Sepp, maris.sepp@keskkonnaamet.ee, 5304 7882
Matsalu rahvuspark - Nele Sõber, nele.sober@keskkonnaamet.ee, 504 7219
Karula rahvuspark - Helen Kivisild, helen.kivisild@keskkonnaamet.ee, 525 1552
Soomaa rahvuspark - Krista Kingumets, krista.kingumets@keskkonnaamet.ee, 5562 4391

Lisainfo kursusest: https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/jun...

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.