Sa oled siin

Mida panna tähele talvisel kalapüügil?

Pärnu lahe talipüük 2021
Pärnu lahe talipüük 2021

Alates 19. jaanuarist 2021 on Lääne-Eesti rannikualal ehk Lääne-, Pärnu-, Saare- ja Hiiumaal merejääle minek lubatud. Siseveekogudele võis minna juba 13. jaanuarist. Seda võimalust kasutavad paljud kalastajad, kes lähevad talvisele veekogule kalaõnne proovima.

Pärnu lahel talipüük käib ja inspektorid on tuvastanud ka esimesed rikkumised. Põhiline probleem on päevasest püügilimiidist kinnipidamine. Ühe kalastaja saagi kontrollimisel selgus, et ta oli püüdnud lubatud 15 kilo asemel 24 kilo ahvenat. Kuna lubatud piirmäära oli ületatud, alustasime menetluse.

Talvine püük kogub hoogu ja seega on õige aeg püüginõudeid meelde tuletada. Õngpüünistega tohib püüda ööpäevas kuni 15 kg ahvenat. Hiljutise kalapüügieeskirja muudatusega seati päevalimiidid veel mitmele kalaliigile. Nüüd võib harrastuskalastaja püüda õngpüünisega ühes ööpäevas 5 haugi, 5 koha, 15 latikat, 2 lõhet või 2 forelli või 1 lõhe ja 1 forelli. Püügilimiite saab vaadata ka Keskkonnaameti kodulehel kalastamise rubriigist.

Lisaks rikkumisega kaasnevale trahvile tuleb tasuda kalavarudele tekitatud kahju, mis oleneb kalaliigist. Näiteks ahvena puhul on see 3,2 eurot ja haugi puhul 7 eurot isendi kohta.

Samuti tuleb meeles pidada, et harrastuspüügil ei ole lubatud kasutada korraga rohkem kui kolme püügivahendit. See tähendab, et kui püüate ühe õngega, võib lisaks püügile panna näiteks kaks unda.

Tuletame kalastajatele ka meelde, et ahvena alammõõt merel on 19 cm, mõõdetuna kala ninast kuni sabaotsani.

Jääle minnes tuleb muidugi meeles pidada ka ohutusnõudeid. Merel võib olla lahesoppe, kus jää ei ole veel piisavalt paks. Infot Peipsi järve ja merejää olude kohta saab Politsei- ja Piirivalveameti jääolude kaardilt, siseveekogude puhul Päästeameti jääkaardilt.

Veekogul hätta sattudes helista hädaabinumbrile 112.
 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.