Sa oled siin

Looduses liikujate ja puhkajate teavitamiseks valmisid videoklipid

Kevad Saaremaa rannas. Foto: Aina Vaher

Keskkonnainspektsioonil ja RMK-l valmisid kahasse videoklipid, millega tuletatakse looduses liikujatele ja puhkajatele meelde peamisi looduses käitumise reegleid. Videoid näeb Saare- ja Hiiumaa praamidel juunist augustikuu lõpuni.

„Oleme igal aastal hädas saarte külastajate ja puhkajatega, kes ei tea või hooli looduskaitsenõuetest ja keda tuleb pidevalt korrale kutsuda. Peamised probleemid on seotud vales kohas sõitmise ja parkimisega, samuti telkimise ja lõkke tegemisega,“ ütles Keskkonnainspektsiooni Hiiumaa büroo juhataja Marek Põld.

„Teadlik metsapuhkuse planeerimine tagab mõnusa kvaliteetaja looduses. Seetõttu soovitame enne loodusesse minekut kasutada RMK Loodusega koos äppi, mis aitab leida nii sobiva peatuskoha kui ka annab ülevaate kehtivatest piirangutest. Oleme tänulikud kõigile külastajatele, kes liiguvad looduses endast jälgi maha jätmata,“ lausus Aili Küttim, RMK külastuskorraldusosakonna Lääne piirkonna juhataja.

Probleemide ennetamiseks on KKI ja RMK pannud animeeritud lühivideotesse põhisõnumid, kuidas looduses õigesti käituda:

Valminud videotes astuvad üles reegleid mittetundev karu ning teda juhendavad loodusteadlikud jänes ja rebane. Videoklipid on eesti-, vene- ja inglisekeelsete subtiitritega.

Videod on leitavad ka Riigimetsa YouTube kanalilt.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.