Sa oled siin

Lahemaa rahvuspark kutsub külla!

Lahemaa seminar Altja kiigeplatsil. Foto: Toomas Tuul
Lahemaa seminar Altjal. Foto: Toomas Tuul

Et tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, Euroopa kultuuripärandi aastat, looduskaitsekuud ning Lahemaa rahvuspargi sünnipäeva, toimuvad Lahemaal mitmed toredad kultuuripärandi sündmused.

Kõik sündmused on osalejatele tasuta ja kõik huvilised on väga teretulnud!

19. mail korraldab Lahemaa rahvuspargi kohalik kogukond koostöös Keskkonnaameti ja Eesti Maaülikooliga Võhma seltsimajas seminari karjakasvatusest ja selle tulevikust – pärandmaastike väärtustest, traditsioonilisest karjakasvatusest, põlistõugudest, meie koduste külamaastikega seotud kultuuripärandi kestmisest. Esinevad Marti Hääl, Jaak Jürgenson, Andres Talijärv, Illar Lemetti, Kalev Sepp, Aleksei Lotman, Stephen Hall, Diana Pärna jt. Sellelel järgneb 20. mail erinevate karjakasvatajate majandusmudelite tutvustamine ja karjaloomadega kohtumine erinevates Lahemaa taludes. Kava leiab aadressil https://kaitsealad.ee/est/1905-lahemaa-karjakasvatuse-seminar.

26. mail korraldab Hara sadam MTÜ koostöös Keskkonnaameti ja Juminda poolsaare seltsiga Hara sadamas seminari "Purjelaevad ja purjetamine", päev lõppeb Hara sadama suve avamise ning meeleoluka tantsuõhtuga. Esinevad Ülo Vooglaid, Jaak Jõgi, Vello Mäss, Ain Tähiste ja paljud teised. Kava leiab aadressil https://kaitsealad.ee/est/2605-lahemaa-purjetamise-seminar.

1. juunil tähistab Keskkonnaamet koos Lahemaa sõpradega Altja kiigeplatsil Lahemaa rahvuspargi sünnipäeva. Esinevad Fredi Tomps, Enn Tarvel, Andres Onemar, muusikat pakuvad Lahemaa rahvamuusikud. Kava leiab aadressil https://kaitsealad.ee/est/lahemaa-rahvuspargi-sunnipaev.

2.-3. juunil korraldavad Lahemaa Rahvamuusikud, Viivi Voorand ja Margus Veenre koostöös Keskkonnaametiga Oandu külas Lahemaa rahvamuusikakoolituse. Kava leiab aadressil https://kaitsealad.ee/est/lahemaa-rahvamuusikakoolitus.

4.-8.juunil korraldab Keskkonnaamet koostöös paljude osapooltega Lahemaa ehituspärandi koolituse, teemaks on paadikuurid ja ehitamine rannal. Koolitust viivad läbi Joosep Metslang, Tarmo-Andre Elvisto ja teised. Kava asub aadressil https://kaitsealad.ee/est/4-806-lahemaa-paadikuurikoolitus.

Kutsume kõiki huvilisi aktiivselt kaasa lööma. Enamasti on vajalik eelnev registreerimine, mille kohta leiab infot iga sündmuse päevakava juurest.

Lisainfo: Ave Paulus, Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist, 5332 7893, ave.paulus@keskkonnaamet.ee

Sündmusi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.