Sa oled siin

Lahemaa rahvuspargis toimub 18. rahvusvaheline noore looduskaitsja laager

Junior Rangeri rahvusvahelise laagri 2019. a grupipilt
Junior Rangeri rahvusvahelise laagri 2019. a grupipilt

Keskkonnaamet korraldab 7.-13. juulil Lahemaa rahvuspargis noore looduskaitsja rahvusvahelise laagri Junior Ranger, kus saavad kokku 9 riigi noored.

Laagri eesmärk on suurendada noorte keskkonna- ja loodusteadlikkust ning arendada noorte looduskaitsjate koostööd. Kord aastas toimuvas laagris omandavad noored looduskaitselisi teadmisi, kogemusi ja praktilisi oskusi ning saavad tuttavaks mõttekaaslastega teistest riikidest.

Tänavusel kursusel Võsu Männisalu puhkekeskuses osaleb 40 noort looduskaitsjat ja juhendajat viieteistkümnelt kaitsealalt üle Euroopa. Kokku on laagris esindatud 9 riigi noored Hispaaniast, Hollandist, Iisraelist, Itaaliast, Saksamaalt, Šotimaalt, Rootsist, Ühendkuningriigist ja Eestist.

„Keskkonnaametil on au ja vastutus võõrustada esmakordselt noore looduskaitsja laagrit Eestis. Loodame pakkuda külalistele põnevaid laagripäevi meie suurimas ja vanimas rahvuspargis Lahemaal. Tänavu on laagri teemaks „Rahvuspargid ühendavad põlvkondi“ (Parks connecting generations), millega soovime tähelepanu pöörata põlvkondade vahelisele õppimisele ja kogemuste vahetamisele. Mitmed teemad on seotud rahvusparkide kultuuripärandiga, mille oleme saanud kingituseks oma esivanematelt, ent meie pärand püsib vaid siis, kui ka noored soovivad ja oskavad seda elus hoida,“ lausus Maris Kivistik, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja.

Laagri avapäeval said külalised osa Eesti juubelilaulupeost Tallinna Lauluväljakul ning kursuse viimasel õhtul õpivad ka ise kohalikke rahvatantse ja laule esitama Lahemaa rahvamuusikute loomingu saatel. Seitsmepäevase laagri jooksul tutvutakse Lahemaa metsade, ranniku ja rabadega. Linnuhuvilised õpivad varahommikusel retkel tundma linnuliike, hülgevaatlus ja öine nahkhiirte uurimine pakuvad aga elamusi ka kogenud looduskaitsjatele. Töötubades meisterdatakse puidust ja kasetohust esemeid, maalitakse looduslikele materjalidele ning valmistatakse kasevihta. Talgutel proovitakse traditsioonilisi töövõtteid poolloodusliku rohumaa hooldamisel. Kursuse ajakava on leitav Keskkonnaameti kodulehelt.

Noore looduskaitsja Junior Rangeri programmi üleeuroopaliseks koordinaatoriks on kaitsealade ühendus Europarc, kuhu kuulub kaitstavaid alasid 40-st riigist. Euroopas on kursused toimunud alates 2002. aastast, Eesti vanemates rahvusparkides alates 2004. aastast. Peagi algavad kursused ka meie tänavu loodud Alutaguse rahvuspargis. Kursuseid korraldab Keskkonnaamet, läbiviimisse kaasatakse erialaspetsialiste ja kohalikke kogukondi.

Lisainfo meediale:
Maris Kivistik
Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja
e-post: maris.kivistik@keskkonnaamet.ee
telefon: 5183 249

Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
e-post: sille.ader@keskkonnaamet.ee
telefon: 5745 0332

Korralduslik lisainfo:
Kerli Kõue
Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna spetsialist
e-post: kerli.koue@keskkonnaamet.ee
telefon: 5689 0442

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.