Sa oled siin

Keskkonnahariduse konverents innustab hoidma, mida armastad

Graafiline inimese kujutis keset eluslooduse elemente. Konverentsi plakat Keskkonnaameti ja Keskkonnaminsteeriumi logodega.
Keskkonnahariduse konverents õpetab hoidma, mida armastad.

Keskkonnaamet ja Keskkonnaministeerium kutsuvad õpetajaid, loodus- ja keskkonnahariduse spetsialiste, loodusretkede juhendajaid ja kõiki teisi huvilisi kolmapäeval, 21. oktoobril 2020 tasuta veebikonverentsile „Hoia, mida armastad!“. Konverentsi ettekanded pajatavad meid ümbritsevast elurikkusest ja Eesti inimeste keskkonnateadlikkusest.

„Kuidas jõuda teadlikkusest tegudeni? Mis on tume elurikkus või mida tähendab kogemustehnoloogia? Kuidas leiavad õpilased keskkonnateavet, mida annavad õpilastööd teadusele ning kuidas sobitub mesindus kooli õppekavasse? Kõigest sellest räägivad veebikonverentsil eksperdid, kes ootavad ka osalejaid interaktiivses veebikeskkonnas kaasa rääkima,“ sõnas Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Piret Eensoo. Konverentsi päevakava leiab aadressilt keskkonnaharidus.ee.

Hiljuti korraldatud keskkonnateadlikkuse uuringu tulemused viitasid taas, et Eesti elanikud peavad end keskkonnateadlikeks ja näevad keskkonnaprobleemides oma vastutust. „Samas ei teadvusta me oma igapäevaste tegevuste mõju looduskeskkonnale, mistõttu kipume suuremat osa vastutusest endast eemale lükkama,“ ütles Keskkonnaministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõunik Liisa Puusepp. „Üks eesseisvaid proovikive on Eesti elanike kliimateadlikkuse suurendamine,“ täpsustas ta. Turu-uuringute AS-i ja Tallinna Ülikooli korraldatud uuringu tulemusi tutvustab Liisa Puusepp konverentsil ka laiemalt.

Veebikonverentsi saab igaüks mugavalt esireast jälgida. Selleks on vaja vaid internetiühendusega arvutit ja ligipääsulinki, mis saadetakse registreerunutele teisipäeval, 20. oktoobril 2020. Registreerimisvormi leiab Keskkonnaameti kodulehelt.

Iga konverentsil osaleja saab hariva kingituse MTÜ-lt Loodusajakiri.

Rohkem teavet konverentsi kohta leiab portaalist keskkonnaharidus.ee ja Keskkonnaameti kodulehelt.

Konverentsiinfo:
Piret Valge
Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist
piret.valge@keskkonnaamet.ee
527 3340

Lisateave meediale:
Piret Eensoo
Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja
piret.eensoo@keskkonnaamet.ee
5306 5044

Andri Küüts
Keskkonnaameti avalike suhete nõunik
andri.kuuts@keskkonnaamet.ee
5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.