Sa oled siin

Keskkonnaamet kutsub looduskaitsekuu matkadele

2017. aasta looduskaitsekuu matkasellid Järvamaal Võlingi oja ääres loodust nautima. Foto tegi Piret Eensoo.
2017. aasta looduskaitsekuu matkasellid Järvamaal Võlingi oja ääres loodust nautima. Foto tegi Piret Eensoo.

Keskkonnaamet korraldab 25.˗26. mail 18 tasuta matka kõigis maakondades üle Eesti, kutsudes arutlema, kuidas igaüks meist saab kaasa aidata looduse hoidmisele.

„Ootame saabuval nädalavahetusel kõiki huvilisi koos retkejuhtidega matkama ja arutlema, mida igaüks saab teha looduse hoidmisel. Kui paljudes kohtades maailmas ei ole enam võimalik kaitsta loodust teisiti kui aktiivse taastamise ning suurte rahasummade abil, siis meil on mida hoida, ka väljaspool kaitsealasid. Tuleb lihtsalt jätta mõni rumalus tegemata ning juba seeläbi oleme palju looduse hoidmiseks teinud. Näiteks jätta üleliigne toit ostmata ja ära viskamata, mürk kasutamata või vähendada niitmist – nii jääb loodusele ruumi oma reeglite järgi toimetamiseks ning hoiame ka iseennast ja oma tulevikku. Looduskaitsekuul kutsumegi igaüht panustama looduse mitmekesisuse säilitamiseks,“ lausus Leelo Kukk, Keskkonnaameti peadirektori asetäitja.

Matkad toimuvad põnevates, ilusates ja eriilmelistes paikades. Näiteks saab 25. mail Marko Pomerantsi eestvedamisel tutvuda meie uue rahvuspargiga Alutagusel. Põlvamaalased ja matkajuht Hendrik Noor matkavad samal ajal Sänna Taevarajal ning teevad tutvust permakultuuri ehk loodusseadusi järgiva elustiiliga. 26. mail saab arutleda loodushoiu teemadel hoopis valglinnastumise piirkonnas Tabasalu-Muraste-Ilmandu-Keila-Joa-Vääna marsruudil. Seda matka juhib äsja looduskaitse hõbemärgiga tunnustatud zooloog ja lendorava uurija Uudo Timm. Saaremaal aga rännatakse Mari Lepiku juhendamisel Sõrvemaa külades ja looduspaikades, kus uuritakse inimtegevuse mõju loodusele ja vastupidi. Samuti külastatakse Popi ökotalu, kus saab mekkida erinevaid teesegusid ning uudistada ravimtaimede kasvatust.

Põnevaid piirkondlikke loodus- ja kultuuriväärtusi tutvustavaid matku jätkub igasse maakonda – tuleb vaid Keskkonnaameti kodulehelt https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/loo... endale sobivaim välja valida. Matkadel osalejate arv on piiratud, seepärast on vaja oma osalemissoovist kindlasti eelnevalt teada anda.

Lisainfo:
Reet Kristian
Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist
e-post: reet.kristian@keskkonnaamet.ee
telefon: 5590 0650

Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
e-post: sille.ader@keskkonnaamet.ee
telefon: 5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.