Sa oled siin

Keskkonnaamet kutsub keskkonnahariduse infopäevadele

2017. aasta keskkonnahariduse infopäev Raplas. Pildistas Piret Eensoo.
2017. aasta keskkonnahariduse infopäev Raplas. Pildistas Piret Eensoo.

Tänasest kuni oktoobrini toimuvad maakondlikud infopäevad, kus tutvustatakse õpetajatele, kooli- ja huvijuhtidele piirkondlikke võimalusi keskkonnahariduslikeks tegevusteks.

Keskkonnaamet kutsub õppeaasta alguses kooli- ja lasteaiaõpetajaid, haridus- ja huvijuhte tavapärastele kohtumistele looduskeskuste esindajatega ning teiste keskkonnahariduslike tegevuste pakkujatega. Infopäevad saavad alguse täna Rakveres toimuval Lääne-Viru hariduse päeval ja kestavad erinevates maakondades kogu septembrikuu.

„Eestis on terve rida keskkonnaharidusse panustajaid, mitteformaalse hariduse pakkujaid, kes aitavad omalt poolt täiendada traditsioonilist õppetööd temaatiliste väljasõitude, ekspositsioonide ja muude ettevõtmistega. Sageli on noorte keskkonnateadmised head, ent millegipärast ei rakendata neid teadmisi päris elus. Seetõttu soovimegi pakkuda keskkonnahariduslikke tegevusi, kus on ühendatud nii teadmised, igapäevaelu kui ka meid ümbritsev keskkond,“ ütles Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik.

Infopäevad toimuvad erinevates kohtades ja erineva päevakavaga, kuid igal pool saab silmast silma kohtuda looduskeskuste esindajate ning teiste keskkonnahariduslike tegevuste pakkujatega. Lisaks teeb Keskkonnaministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõunik ja Tallinna Ülikooli teadur Liisa Puusepp ettekande koosõppimise ja -õpetamise väljakutsetest keskkonnahariduses. Tutvustatakse keskkonnahariduse ja -teadlikkuse tegevuskava olulisemaid punkte, haridusasutuste enesehindamise mudelit Rohepeegel ja palju muud asjakohast.

Infopäevadel osalemiseks tuleb eelnevalt registreeruda vastava maakonna kontaktisiku kaudu. Infopäevade toimumiskohad, ajad ja muu lisainfo leiab Keskkonnaameti kodulehelt https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/kes....

Lisainfo:
Maris Kivistik
Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja
e-post: maris.kivistik@keskkonnaamet.ee
telefon: 5183 249

Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
e-post: Sille.ader@keskkonnaamet.ee
telefon: 5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.