Sa oled siin

Keskkonnaamet kutsub keskkonnahariduse infopäevadele

2017. a keskkonnahariduse infopäev Raplas. Pildistas Piret Eensoo.
2017. a keskkonnahariduse infopäev Raplas. Pildistas Piret Eensoo.

Tänasest kuni 27. septembrini toimuvad maakondlikud infopäevad, kus tutvustatakse õpetajatele, kooli- ja huvijuhtidele võimalusi keskkonnahariduslikeks tegevusteks.

Infopäevadel saab silmast silma kohtuda looduskeskuste esindajatega ning teiste keskkonnahariduslike tegevuste pakkujatega nii oma maakonnast kui lähiümbrusest.

„Kuna koostamisel on Eesti riiklik Keskkonnahariduse ja -teadlikkuse tegevuskava aastateks 2019-2022, siis saab igas maakonnas ülevaate toimunust ja edasistest plaanidest kava loomisel,“ ütles Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik. Muuhulgas toetatakse tegevuskavaga jätkusuutliku tarbimise ja tootmise põhimõtete lõimimist kõigis haridustasemetes. Samuti toetatakse loodusteaduste ja tehnoloogia süvahuviga õpilastele suunatud tegevusi.

Veel tutvustatakse keskkonnahariduse infopäevadel Rohelise kooli programmiga liitumise võimalusi ning igas maakonnas pakutakse osalejatele üht harivat loengut või praktilist tegevust looduse ja tervise või elurikkuse teemal. Näiteks saab Saaremaal kuulda nekrofiilsetest putukatest, Tartus ämblikest, Jõgeval tervist turgutavatest taimedest ning Võrus toidu ja tervisega seonduvatest müütidest. Paides minnakse mõtterännaku vahendusel metsa tervist otsima ning Hiiumaal jagatakse praktilisi näiteid, kuidas muldade ja kivimite maailma põnevalt tutvustada.

Infopäevadele on oodatud nii lasteaia- kui kooliõpetajad, huvi- ja koolijuhid kui ka kõik teised keskkonnahuvilised. Infopäevade toimumiskohad, ajad ja päevakava leiab Keskkonnaameti kodulehelt https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/kes.... Infopäevadel osalemine on kõigile tasuta, ent eelnevalt tuleb registreeruda.

Lisainfo:
Maris Kivistik
Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja
e-post: maris.kivistik@keskkonnaamet.ee
telefon: 5183 249

Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
e-post: sille.ader@keskkonnaamet.ee
telefon: 5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.