Sa oled siin

Keskkonnaamet andis Saaremaale loa kahe hundi küttimiseks väljaspool jahihooaega

Hundijaht. Foto: Aimar Rakko
Hundijaht. Foto: Aimar Rakko

Saaremaal on hundid rünnanud lambaid sel aastal korduvalt, mistõttu Keskkonnaamet otsustas välja anda loa kahe nuhtlusisendi küttimiseks väljaspool hundi jahihooaega.

Saaremaal on murtud sel aastal 114 ja vigastatud 17 lammast, rünnakud kariloomadele (sh lammastele) on oluliselt sagenenud juulikuu teisel poolel. Kiskjarünnetega on tekitatud lambakasvatajatele olulist kahju, lisaks on lammaste abil hooldatavate poollooduslikke koosluste hea seisundi säilitamine ohus. Vaatamata kahjude vältimiseks rakendatud ennetusabinõudele (elektrikarjused, lammaste valvamine) on ründed Saaremaa teatud piirkondades kordunud. Edaspidiste kahjustuste ennetamiseks on korduvate murdmistega jahipiirkondades vajalik lubada ka väljaspool jahihooaega nuhtlusisendite küttimine.

Keskkonnaamet otsustas anda erandkorras väljaspool jahihooaega loa küttida kaks hunti Lümanda, Kihelkonna ja Üru jahipiirkonnas. Lubatud on peibutus-, varitsus- ja hiilimisjaht. Keskkonnaamet soovitab küttida noorhunte, kes on tõenäolised nuhtlusisendid mainitud piirkondades. Vältida tuleks vana emahundi tabamist, kuna emata jäänud hundikutsikad võivad põhjustada tulevikus rünnete suurenemist.

Euroopa Liidus on hunt kaitsealune liik ja iga liikmesriik peab tagama hundi hea käekäigu looduses. Hundijahi hooaeg on talvel, kuid viimaste aastate lumevaesed talved on jahi teinud keeruliseks ning huntide arvukus Saaremaal on kasvanud.

Väljaspool jahihooaega küttimine on lubatud jahiseaduse alusel vaid erilistes olukordades, et vältida uluki tekitatud kahju suurenemist.

Lisainfo: Margo Tannik, Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo jahinduse peaspetsialist, margo.tannik@keskkonnaamet.ee, 5160 148

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.