Sa oled siin

Karula, Soomaa ja Vilsandi rahvuspargid tähistavad täna 24. sünnipäeva!

Soeginina pank Vilsandi rahvuspargis. Foto: Allar Liiv
Soeginina pank Vilsandi rahvuspargis. Foto: Allar Liiv

8. detsembril 1993. aastal loodi Karula, Soomaa ja Vilsandi rahvuspargid.

Karula rahvuspark on meie kõige künklikum ja väiksem rahvuspark, mille eesmärgiks on hoida Lõuna-Eestile iseloomulikke metsa- ja järverikkaid kuppelmaastikke. Karulas võib hea õnne korral märgata must-toonekurge, kalakotkast, väike-konnakotkast ja mudakonna.

Rabade- ja jõgederohke Soomaa eripäraks on pea igal aastal korduvad üleujutused, mil liigutakse haabjatega. Soomaal elavatest liikidest on tähelepanuväärsemad meie suurkiskjad – hunt, pruunkaru ja ilves.

Vilsandi on aga meie kõige merelisem rahvuspark (tervelt 2/3 rahvuspargist on veeala!). Rahvuspargi aladel talvitub kogu maailmas ohustatud linnuliik kirjuhahk ning seal asuvad Eesti suurimad hallhülge lesilad. Sealne piirkond on sobivaks kasvukohaks 32 erinevale orhidee ehk käpalise liigile.

Loe pikemalt kaitsealade kodulehelt www.kaitsealad.ee.

Palju õnne ja pikka iga meie rahvusparkidele!

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.