Sa oled siin

Homme müttavad 300 õpilast Lääne-Virumaa ja Viljandimaa maastikel

Maastikumängu osavusülesanne 2016. a Lahemaa rahvuspargis Pärispea poolsaarel.
Maastikumängu osavusülesanne 2016. a Lahemaa rahvuspargis Pärispea poolsaarel. Foto: Krista Kingumets

Neljapäeval mängitakse Lahemaa rahvuspargis Oandu metsaradadel ja Viljandi linnas maastikumängu, kus õpilased saavad koguda teadmisi piirkonna loodusest ja kultuuriväärtustest.

Lahemaal juba kolmandat ja Viljandimaal esimest korda toimuva maastikumängu eesmärk on tõsta õpilaste keskkonnateadlikkust ja huvi looduse tundmaõppimise vastu. Keskkonnaameti ja erinevate keskkonnahariduse pakkujate ühiselt läbi viidav üritus  tutvustab piirkonna erinevaid kohti ja paneb mänguliselt proovile laste teadmised.

„Mäng toob kokku ligi 300 algkooli- ja põhikooliõpilast kahekümnest Harjumaa, Lääne-Virumaa ja Viljandimaa koolist. Mängu korraldamisse on oma panuse andnud nii kohalikud keskkonnaharidust pakkuvad MTÜ-d ja riigiasutused kui ka eraisikud, et pakkuda lastele võimalikult mitmekülgset ja harivat elamust,“ lausus Krista Kingumets, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Viljandimaal.

Kui Lahemaa rahvuspargis keskendub mäng sel aastal Oandu ümbruse metsade ja sealse looduse avastamisele, siis Viljandis pööratakse tähelepanu linnalooduse ja põnevate paikade avastamisele.  

Maastikumängus osalejad läbivad Viljandi linnas üheksa eriteemalist punkti, kus saavad teadmisi linna arhitektuuri, allikate, parkides pesitsevate lindude, kodus peetavate loomade ning looduses ja koduaias esinevate võõrliikide kohta. Nii mõnegi ülesande lahendamisel tuleb üles näidata loomingulisust ja kasutada kõiki oma meeli.

Lahemaa metsarikkusele pühendatud päeval läbitakse 11 kontrollpunkti, kus tuleb lahendada ülesandeid, mis on seotud metsarikkustega: puud, metsloomad ja -linnud, samblad-samblikud, marjad, vesi. Samuti  saab mängu käigus õppida kohalikku rannakeelt.

„Lisaks maastikumängule saavad Lahemaal õpilased tutvuda RMK Oandu Looduskeskuse väljapanekutega, proovida kätt puidust ja taimedest käsitöö meisterdamise töötoas ning pidada kooliaasta alguse auks üks mõnus piknik,“ lisas Enri Uusna, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Lääne-Virumaal.

Viljandimaa mängupäeva korraldamises löövad kaasa Tipu Looduskool, Lilli Looduskeskus, EMÜ Polli Aiandusuuringute Keskus, Viljandi Muuseum, Peep Tobreluts, Piret Anier ja Anne Maala.

Lääne-Virumaa ürituse toimumisele aitavad kaasa RMK Sagadi looduskool, RMK Oandu Looduskeskus, Lahemaa Ökoturism, Eru Lahe Rannarahva Selts, Rannakiele Pesakene, Lahemaa Keskkonnahariduse Selts ja Puhta Vee Teemapark.

Lisainfo:

Krista Kingumets

Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist

e-post: krista.kingumets@keskkonnaamet.ee

telefon: 5562 4391

Teate edastas:

Sille Ader

Keskkonnaameti pressiesindaja

e-post: sille.ader@keskkonnaamet.ee

telefon: 6807 440, 5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.