Language switcher

Sa oled siin

Esmaspäevast saab osaleda jäätmetekke vähendamise viktoriinis

Mikroskoobiga on põnev uurida, kes elab kompostis. Foto: Mari Kala
Mikroskoobiga on põnev uurida, kes elab kompostis. Foto: Mari Kala

Keskkonnaamet kutsub õpilasi proovile panema oma teadmised jäätmetekke vähendamise nädala veebiviktoriinis.

Veebiviktoriini küsimustele saab vastata 20.-24. novembrini Keskkonnaameti kodulehel ja sellest on oodatud osa võtma 7.-9. klasside õpilased neljaliikmeliste võistkondadena.

„Viktoriinil osalemine annab õpilastele võimaluse tuletada meelde jäätmete vähendamise põhitõed ning viia end kurssi uute teadmistega sortimise ja taaskasutuse vallast. Soovitame viktoriiniks ettevalmistujatel meelde tuletada juhised jäätmete sortimiseks, sorditud jäätmete teekonna ning tutvuda ka kompostiljoni nõuannetega,“ lausus Maris Kivistik, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja.

Üks lihtsamaid võimalusi jäätmete vähendamiseks on biojäätmete kompostimine, millega saab vähendada ühe pere poolt tekitatavat prügi kuni 50%. See tähendab, et biojäätmeid ei pea enam sõidutama prügilasse või jäätmepõletustehasesse, vaid neist saab väärtuslik ja toitainerikas muld, mis aitab kaasa köögiviljade ja lillede paremale kasvule.

„Seitset parimat võistkonda premeeritakse viktoriini peaauhinnaga, milleks on vihmaussikomposter koos vihmaussidega. Komposter on mõeldud kasutamiseks siseruumides ning loodame, et võidetud kompostrid võetakse koolides kasutusele õppevahendina,“ rääkis Maris Kivistik.

Novembri eelviimane nädal on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks (European Week for Waste Reduction), mille raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse säästlikult kasutama. Sel aastal on fookuses korduskasutus, parandamine ja ümberdisainimine ehk „Korduskasuta ja paranda - anna esemele uus elu". Nädala tähistamises saavad kaasa lüüa kõik korraldades koolis, ettevõttes või mujal põneva teemakohase ürituse, ideid selleks leiab Keskkonnaministeeriumi kodulehelt.

Lisainfo viktoriinis osalemiseks leiab Keskkonnaameti kodulehelt.

Lisainfo:
Mari Kala
Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist
e-post: mari.kala@keskkonnaamet.ee  
telefon: 799 0914

Teate edastas:
Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
e-post: sille.ader@keskkonnaamet.ee
telefon: 5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.