Sa oled siin

Eesti välisteadlased korrastavad Lahemaa rahvuspargi kultuuripärandit

Lahemaa rahvuspark. Foto: Toomas Tuul
Foto: Toomas Tuul

Kahepäevased talgud peetakse 9.-10. juunil Lahemaa rahvuspargis, kus puhastatakse võsast Muuksi linnamäe ja Hundikangrute kivikalmete ümbrust ning koristatakse Suurpeal asuva kunagise nõukogude sõjaväebaasi ümbrust. Talgujuht on Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist Ave Paulus, kelle akadeemiline taust on seotud Eesti Kunstiakadeemia ja Tartu Ülikooliga.

Traditsioonilistele, juba neljandat korda toimuvatele heakorratalgutele on tulemas enam kui 30 Eestis töötavat välisteadlast 11 riigist, sh Iraanist, Kosovost, Gruusiast, Hispaaniast, Kasahstanist, Venemaalt, Soomest, Indiast ja Poolast. Oma panuse koristustöödesse annavad ka teadlaste pereliikmed.

Pärast tööd ootab talgulisi paadiretk Mohni saarele ning tutvumine Lahemaa vaatamisväärsustega mererannas, Võhmas, Ilumäel ja Palmse mõisas.

Varasematel aastatel on käidud abis Põlvamaal asuvas Maarja külas ning korrastamas Pärnu ja Saaremaa rannaniite.

Kevadised talgud on välisteadlaste seas väga populaarsed, sest sellisel moel saavad nad panustada Eesti kogukonda, tunnetades ennast selle kogukonna osana, ning tundma õppida erinevaid Eesti paiku, kuhu muidu ei oskakski ehk minna.

Välisteadlaste koristustalguid korraldavad EURAXESSi* Eesti võrgustik, Eesti Teadusagentuur ja Keskkonnaamet.

*EURAXESS on Euroopa Komisjoni algatatud üleeuroopaline võrgustik, mis pakub tuge mobiilsetele teadlastele. Teadlasi nõustatakse praktilistes küsimustes, nagu viisad ja elamisload, maksusüsteemid, aga ka perega kolimisega seotud teemadel. Komisjoni tasandil hallatakse teadlaste töökuulutuse andmebaasi ning tegeletakse teadlaste õiguste kaitsega. Eesti EURAXESSi võrgustikul on 9 liiget, sh teadusasutused ja koordineerivad asutused. Haldame EURAXESSi Eesti portaali (www.euraxess.ee), uudiskirja ja sotsiaalmeedialehte.

Lisainfo:
Hanna Raig
EURAXESS Estonia
Eesti Teadusagentuur
hanna.raig@etag.ee
7300338
www.etag.ee

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.