Sa oled siin

Eesti tähistab 22. mail rahvusvahelist elurikkuse päeva loodusturismi foorumiga

Udusse mattunud Karula rahvuspark. Foto: Janek Joab
Udusse mattunud Karula rahvuspark. Foto: Janek Joab

Tänavuse elurikkuse päeva teemaks on säästva turismi arendamine, mistõttu Keskkonnaamet ja Keskkonnaministeerium korraldavad loodusturismi foorumi 22. mail Tallinnas.

ÜRO pühendas tänavuse aasta rahvusvahelise säästva turismi arengu aastaks, seetõttu on ka tänavuse bioloogilise mitmekesisuse päeva põhiteemaks elurikkus ja säästva turismi arendamine.

„Elurikkus on otseselt seotud säästva loodusturismiga, andes selle arendamisele palju võimalusi. Mõistlikult arendatud loodusturism võimaldab luua uusi töökohti ja suurendada kogukondade sissetulekuid ning samas säilitada meie kauneid maastkke ja haruldasi liike. Kahjuks esineb vahel ka vastupidist – massiturismist kahjustatud loodus ei paku enam huvi külastajatele ning turistide arvu vähenemine toob omakorda kaasa majandusharu hääbumise,“ selgitas Keskkonnaameti looduskaitse nõunik Kaja Lotman elurikkuse ja säästva turismi seoseid.

Keskkonnaministeeriumis toimuva teemakohase foorumi eesmärgiks on suurendada nii potentsiaalsete külastajate kui ka turismiteenuste pakkujate teadlikkust elurikkuse säilitamisel ning säästva turismi arendamisel.

„Eesti loodus pakub väliskülalistele suurt huvi. Meie looduskaitsesüsteem on kõrgel tasemel ning oleme investeerinud suuri summasid nii riiklikult rajatud kui ka eraettevõtluse kaudu valminud taristusse. Seda, kuidas uued loodusturismi projektid aitavad meil neid võimalusi paremini kasutada ning omavahel rohkem koostööd teha, arutamegi 22. mail Tallinnas,“ lausus Lotman.

Foorumil esinevad nii riigiasutuste kui ka turismiettevõtete esindajad, kes arutlevad loodusturismi ja elurikkuse teemadel. Täpsem info ja sündmuse päevakava on leitavad Keskkonnaameti kodulehelt.

Üritus on avatud kõigile huvilistele, ent eelnevalt on vajalik registreeruda.

Loodusturismi foorum on üks tänavuse looduskaitsekuu sündmustest. Sel aastal on kuu teemaks Eestilt Euroopale, Euroopalt Eestile. Ehkki Eesti on Euroopa mõttes pindalalt väike, on meie loodus Euroopas üks rikkamaid. Väga oluline on seda rikkust hoida ehk hoia, mida armastad!

Lisainfo:
Kaja Lotman
Keskkonnaameti looduskaitse nõunik
e-post: kaja.lotman@keskkonnaamet.ee
telefon: 5247 899

Teate edastas:
Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
e-post: sille.ader@keskkonnaamet.ee
telefon: 5745 0332

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.