Sa oled siin

Alutaguse rahvuspark ootab militaarpärandi ja vana maja päevadele

II maailmasõja aegse trofeetanki T34-76 Kurtna järvest väljatõmbamine. Foto: Meelis Mitt
II maailmasõja aegse trofeetanki T34-76 Kurtna järvest väljatõmbamine. Foto: Meelis Mitt

Alutaguse rahvuspargi kultuuripärand on mitmekesine ja põnev. Siinsed loodusmaastikud jutustavad inimese traditsioonilistest suhetest loodusega – kes poleks kuulnud Sirtsi soost või Alutaguse laantest. Inimtekkelise kultuuripärandi kaks eripärasemat joont on ühelt poolt vadjamõjuline poluvernikute kultuuriruum ning teisalt piiriäärne militaarmaastik. Juuli alguses toimuvatel Alutaguse kultuuripärandi päevadel käsitleme põhjalikumalt just militaar- ja ehituspärandit.

1. ja 2. juulil toimuvad koostöös partneritega Alutaguse militaarpärandi päevad, kus räägitakse sõjajutte nii vabadusvõitluse kui ka teise maailmasõja ajast ning vaadatakse rasketehnikat, kaitseliine ja laagreid. Vaata lähemalt: https://kaitsealad.ee/et/uudised/alutaguse-rahvuspargi-militaarparandi-p....

3. juulil saab koos Maa-arhitektuuri keskuse inimestega näha piirkonnale iseloomulikku ehituspärandit ja ehitustraditsioone. Lähem teave: https://kaitsealad.ee/…/alutaguse-rahvuspargi-vana-maja-paev.

Kuna osalejate arv on piiratud, tuleb sündmustele eelnevalt registreeruda. Registreerimine on avatud 29. juunini või kuni kohti jätkub.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.