Sa oled siin

Ajakirjas New Scientist ilmus artikkel Keskkonnaameti loopealsete taastamise projektist

Taastatud Üügu pank, foto tegi Liinu Tuust.
Taastatud Üügu pank, foto tegi Liinu Tuust.

Maailma juhtiva populaarteadusliku ajakirja New Scientist värskest numbrist saab lugeda Keskkonnaameti loopealsete taastamise projektist Lääne-Eestis ja meie suurematel saartel. Juba on märgata ka tehtud töö esimesi vilju - taastatud rohumaid katavad taas neile iseloomulikud taimeliigid, nt käpalised.

Maailmas leidub haruldasi loopealseid ainult Eestis ja Rootsis. Enne loopealsete taastamise projektiga alustamist olid need rohumaad halvas seisus, paljud neist oli kadakatega kinni kasvanud, ent praeguseks on 1400 hektari ulatuses võsa harvendatud ning kunagistel loopealsetel on alustatud karjatamisega, et hooldada neid alasid.

Esmased tulemused on ääretult positiivsed - kunagine taimestik on taastunud üllatavalt kiiresti ning projekt on edenenud oodatust paremini. Varem kadakaid täis alale on praeguseks kogunenud mitmed uued putuka- ja niiduliigid. Loopealsed on väga liigirikkad, pakkudes elupaika mitmetele taimedele, nt käpalistele (orhideedele), aga ka paljudele putukatele ja lindudele.

New Scientisti artiklit saab lugeda aadressil https://www.newscientist.com/article/2141576-restoring-estonian-alvar-gr....

Lisainfot jagab projektikoordinaator Annely Esko, Annely.esko@keskkonnaamet.ee, +372 5116 738.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.