Sa oled siin

7 soovitust vaheajal looduses aja veetmiseks

Nahkhiire varjekasti puu otsa paigaldamine.
Nahkhiire varjekasti puu otsa paigaldamine. Foto: Keskkonnaamet

Ilusate ilmadega tasub veel kestvat vaheaega ära kasutada ja õues aega veeta. Looduse asukatele saad head teha või loodust uurida nii koduaias, pargis kui ka haljasalal.

  1. Valmista nahkhiirtele varjekast! Õpetuse leiad siit (PDF). Meisterdamise ajal võid kuulata Eesti Loodusmuuseumi taskuhäälingut nahkhiirtest.
  2. Ehita putukahotell! Vaata juhiseid siit ja siit.
  3. Seira kahepaikseid! Abiks on Keskkonnaagentuuri juhend (PDF) ja määraja (PDF). Lähem teave asub Keskkonnaagentuuri kodulehel.
  4. Vaatle linde! Õpi tiivulisi tundma siin, iOS-i või Androidi rakendusega ja mine siis loodusesse. Esita oma vaatlusandmed loodusvaatluste andmebaasi, nii aitad anda parema ülevaate Eesti elurikkusest ja selle levikust. Lindude laulu saad õppida eristama loodusheli kodulehel.
  5. Ehkki lindude pesitsusaeg juba käib, võid pesakaste ka juba järgmiseks kevadeks valmis meisterdada. Sinu ehitatud pesakast võib teise ringi pesitsejate hulgast uued elanikud leida varemgi.
  6. Metsapuhkuse planeerimisel on abiks RMK loodusegakoos.ee kodulehe või äpi külastamine, kust leiab kõige ajakohasema teabe RMK matkaradade ja muude külastusobjektide kohta.
  7. Liigu Avastusradadel! Need asuvad eelkõige linnades ja ootavad Sind nuputama üksi või perega.

Neid ja teisi ideid, kuidas loodust vaheajal tundma õppida, loe Keskkonnaameti kodulehel.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.