Sa oled siin

Tallinna loodusobjektide kaitse alt väljaarvamine ja üksikobjekti kaitse alla võtmine

Keskkonnaamet on ette valmistanud Vabariigi Valitsuse määruse eelnõu, mis puudutab kümne Tallinna pargi kaitse alt väljaarvamist. Kaitse alt arvatakse välja kaks hävinud parki ning kaheksa koduaeda, millel ei ole üleriigilist looduskaitselist väärtust.

Samuti on Keskkonnaamet ette valmistanud keskkonnaministri määruse eelnõu Tallinna looduse üksikobjekti (punane tamm) kaitse alla võtmise ja selle piiranguvööndi ulatuse määramiseks ning hävinud looduse üksikobjekti (must pappel) kaitse alt väljaarvamiseks.

Määruste eelnõude dokumentidega on võimalik tutvuda teate allosas või avaliku väljapaneku ajal 18. aprillist kuni 3. maini 2019. a Keskkonnaameti Harju kontoris (Viljandi mnt 16, Tallinn), Tallinna Linnavalitsuses (Vabaduse väljak 7), Tallinna Keskkonnaametis (Harju tn 13), Haabersti Linnaosa Valitsuses (Ehitajate tee 109a), Kristiine Linnaosa Valitsuses (Tulika tn 33b), Nõmme Linnaosa Valitsuses (Vabaduse pst 77) ja Pirita Linnaosa Valitsuses (Kloostri tee 6). Materjalidega saab tutvuda ka Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee.

Ettepanekud ja seisukohad määruste eelnõude kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Viljandi mnt 16, 11216 Tallinn) hiljemalt 3. maiks 2019. a. Kui nimetatud tähtajaks ei ole määruse eelnõu kohta ettepanekuid või seisukohti esitatud, siis arvestame, et need puuduvad.

Määrusete eelnõude avalik arutelu toimub 16. mail 2019. a kell 15 Keskkonnaameti Harju kontoris Viljandi mnt 16, Tallinn.

Peale avalikustamist esitatakse eelnõud ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrused jõustuvad eeldatavasti 2019. aasta teisel poolel.
Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Lisainfo: Imbi Mets, 329 5543, imbi.mets@keskkonnaamet.ee.

Tallinna parkide väljaarvamise määruse eelnõu (199.23 KB, PDF)

Tallinna parkide väljaarvamise määruse eelnõu seletuskiri (411.4 KB, PDF)

Üksikobjektide määruse eelnõu (263.58 KB, PDF)

Üksikobjektide määruse eelnõu seletuskiri (309.39 KB, PDF)

Üksikobjekti kaart (170.7 KB, JPG)

Windecki pargi ja Hans Lepa puukool-aia ekspertiis (2.43 MB, PDF)

Windecki park

Windecki park. Foto: Imbi Mets


 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.