Sa oled siin

Soontaga looduskaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 16.04.2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/177 on algatatud Soontaga looduskaitseala kaitse-eeskirja muutmise menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Kaitseala moodustati 2006. aastal Taani-Eesti koostööprojekti Eesti metsakaitsealade võrgustik (1999–2001) ettepanekul, lähtudes eelkõige metsakoosluste kaitse vajadusest. Seega ei võeta määrusega kaitse alla uut ala, vaid Soontaga looduskaitseala kaitse-eeskirja muudetakse ning alale lisatakse Purtsi metsise püsielupaiga ning laane-, salu- ja soometsade kaitseks kavandatav Soontaga metsa looduskaitseala territooriumid.

Kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal teate allosas ajavahemikus 23.11.2020 kuni 18.12.2020. Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema avalikustatud kaitse-eeskirja menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Arvestades COVID-19 levikut ja soovitatud ettevaatusabinõusid, teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku koosolekuta. Vastava ettepanekuta avalikku koosolekut aruteluks ei korraldata. Eelistame suhelda sidevahendeid kasutades ja vajadusel lepime kokku kohtumised väiksemas grupis.

Oma põhjendatud ettepanekud ja vastuväited palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole e-posti aadressil info@keskkonnaamet.ee hiljemalt 18.12.2020. Kui nimetatud tähtajaks ei ole eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2021. aasta suvel.

Lisainfo: Kerttu Elm, 680 7913, kerttu.elm@keskkonnaamet.ee

Määrus (29.4 KB, DOCX)

Seletuskiri (62.43 KB, DOCX)

Kaart (551.8 KB, JPG)

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.