Sa oled siin

Selja jõe maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaministri 31. oktoobri 2019. a käskkirjaga nr 1-2/19/705 algatati Selja jõe maastikukaitseala kaitse-eeskirja menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja ja kaardiga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal 15. jaanuarist 7.veebruarini 2021. a siinse teate allosas. Kaitseala välis- ja vööndite piiridega ning piiranguvööndis olevate laialehiste lammimetsade asukohaga saab täpsemalt tutvuda ka kaardirakenduse kaudu, mille leiad siit.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema avalikustatud kaitse-eeskirja menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited Selja jõe maastikukaitseala kaitse-eeskirja eelnõule palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või F.J. Wiedemanni 13, 72213, Türi) hiljemalt 7. veebruaril 2021. a.

Arvestades COVID-19 pandeemilist levikuvõimet ja soovitatud ettevaatusabinõusid, teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata. Eelistame suhelda sidevahendeid kasutades, vajadusel lepime kokku individuaalse kohtumise või arutelu veebi teel. Oma soovist palume teavitada hiljemalt 5. veebruaril 2021 looduskaitse planeerimise osakonna vanemspetsialisti Liggi Nammi.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole kaitse-eeskirja eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt 2021. aasta keskel ministeeriumite vahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2021. aasta lõpus.

Lisainfo: Liggi Namm, 522 6894, liggi.namm@keskkonnaamet.ee

Kaitse-eeskirja eelnõu (548.4 KB, PDF)

Seletuskiri (615.46 KB, PDF)

Kaart (4.77 MB, PDF)

Selja jõgi. Foto: Liggi Namm

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.